Манчестър Сити напредва към четвъртфиналите на Шампионската лига след победа с 3-1 над Копенхаген
AP News | 2024-03-06 | 00:08:47

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Манчестър Сити продължи преследването на поредните титли в Шампионската лига, като се класира за четвъртфиналите на Елитното европейско клубно футболно състезание с победа с 3-1 над Копенхаген в сряда.

Голове на Мануел Аканджи, Хулиан Алварес и Ерлинг Хааланд на Etihad Stadium доведоха Сити до победа с общ резултат 6-2.

Това е седмият пореден сезон, в който отборът на Пеп Гуардиола напредва до четвъртфиналите и тази последна победа удължи домакинската серия без загуба в Шампионската лига, която продължава от 30 мача до 2018 г.

Потенциални сблъсъци с някои от гигантите на европейския футбол чакат Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Пари Сен Жермен всички в следващия етап.

Но малко отбори биха се насладили на перспективата да се срещнат със защитаващите титлата си, които продължават да се борят за става едва вторият отбор след Мадрид, който запазва трофея в модерния му облик.

Дори вдъхновеният от Лионел Меси отбор на Гуардиола Барселона не можа да постигне това постижение. Ако Сити отново вдигне трофея, Гуардиола ще изравни рекорда на треньора на Мадрид Карло Анчелоти от четири титли в Шампионската лига.