Манчестър Сити отново в голова форма преди срещата с Реал Мадрид. Колебанията на Вила продължават с домакинското равенство
AP News | 2024-04-06 | 18:16:19

Реал Мадрид, внимавай. Манчестър Сити преоткри своята голова форма преди хитовия мач на отборите в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Сити отбеляза четири гола за втори пореден мач в английската Висша лига, този път победи Кристъл Палас с 4-2 да удължи своята непобедена серия във всички състезания до четири месеца и да остане на рамото на първия Ливърпул в битката за титлата.

Най-доброто от всички за Сити, Ерлинг Хааланд се завръща сред головете.

И Кевин Де Бройне се завърна, като вкарва страхотни голове.

Сити се възстанови от допускането в третата минута, за да стигне до победата на Селхърст Парк, като Де Бройне изравни с крив удар, който беше толкова изящен, че Пеп Гуардиола изпрати целувки на плеймейкъра на Белгия.

След като Рико Люис изведе Сити напред в 47-ата, Хааланд вкара първия си гол от четири мача за Сити, за да спечели на Де Бройне последната си асистенция. След това Де Бройне погреба удар с левия крак за втория си гол, за да довърши Палас.

Сити се изравни по точки с Ливърпул, чийто предстоящ мач е срещу Манчестър Юнайтед в неделя. Третият Арсенал изоставаше с две точки и можеше да стигне до върха за една нощ, като победи Брайтън като гост в късния мач.

Сити се затрудни да създаде положения при равенството 0-0 срещу Арсенал миналия уикенд, което се оказа неуспех в опита му да спечели лигата за четвърти пореден сезон — постижение, което никога не е постигано в 135-годишната история на английския футбол.

Оттогава Сити победи Астън Вила с 4-1 и спечели в Палас.

ВИЛА СЕ КОЛЕТВА

Вила се спъва в опитите си да си осигури четвъртото гарантирано място за Шампионската лига квалификация.

С равенство 3-3 у дома срещу Брентфорд, четвъртият Вила спечели само един от последните си пет мача в лигата и беше само на три точки пред петия Тотнъм, който е домакин на Нотингам Форест в понеделник.

Лигата все още може да има пет участника за Шампионската лига през следващия сезон, в зависимост от представянето на английските клубове в европейските състезания през тази кампания.

Оли Уоткинс вкара два гола за Вила, която водеше с 2-0, преди да допусне три гола в рамките на девет минути през второто полувреме. Вторият гол на Уоткинс направи резултата 3-3 през 80-ата.

ЕВРОПЕЙСКИ МЕСТА

Нюкасъл и Уест Хям спечелиха победи, докато търсят квалификации за Лига Европа през следващия сезон.

Голът на Бруно Гимараеш през второто полувреме донесе победа на Нюкасъл с 1-0 срещу Фулъм, а Уест Хям изостана, за да победи Уулвърхемптън с 2-1 благодарение на голове на Лукас Пакета и Джеймс Уорд-Проус.

Запад. Хем е на седмо място, равен по точки с Манчестър Юнайтед на шесто място. Нюкасъл е точка и място по-назад.

БИТКА ЗА ИЗПАДВАНЕ

Евертън сложи край на своята серия от 13 мача без победа, като победи Бърнли с 1-0, за да засили борбата си за избягване на изпадане.

Евертън все още беше само на четири точки над зоната на изпадащите, защото третият от дъното Лутън също спечели с 2-1 у дома срещу Борнемут благодарение на гола на Карлтън Морис в 90-ата минута.

Доминик Калвърт-Люин вкара победния гол за Евертън, като изби вратаря на Бърнли Арижанет Мурич и видя как голът се завърта в неохранена мрежа.

Последната победа на Евертън беше срещу Бърнли на 16 декември на Търф Мур.