Манчестър Сити победи Урава с 3-0, за да стигне до финала на Световното клубно първенство и сега отива за 5-та титла през 2023 г.
AP News | 2023-12-19 | 22:16:20

ДЖЕДДА, Саудитска Арабия (AP) — Манчестър Сити остави настрана битките у дома, за да улесни победата над Урава Ред Даймъндс 3- 0 на полуфиналите на Световното клубно първенство във вторник и е на един мач от пета титла през 2023 г.

Шампионът на Европа никога не е губил от шампиона на Азия на Световно клубно първенство и никога не е изглеждало вероятно в една приятна вечер в пристанищния град Джеда на Червено море.

След като Ман Сити отне гол до добавеното време на първото полувреме, за да си вкара гол от защитника Мариус Хойбратен, Матео Ковачич и Бернардо Силва отбелязаха с удари седем минути в началото на второто полувреме срещу японския отбор.

Сега Манчестър Сити ще има предпочитание да победи Флуминензе от Бразилия на финала в петък.

Отборът на Пеп Гуардиола продължава да намира отдих в международни мачове по време на нетипична серия във Висшата лига, където защитаващият шампионската титла спечели само един от последните си шест мача, като същевременно пропуска късни голове.

Печеливш дебют на Световното клубно първенство последва Сити, който затвори перфектна серия от шест победи в своята група на Шампионска лига този месец. Сити добави и титла за Суперкупата на УЕФА през август към легендарния си требъл от миналия сезон на Шампионската лига, Висшата лига и ФА Къп на Англия.

Сити имаше нужда от малко помощ, за да отбележи гол в първия петък, когато Хойбратен отклони попадение към вратата вратаря на Матеус Нунес, който едва ли щеше да намери друг от шестимата халфове в титулярния състав.

Тъй като Ерлинг Хааланд все още е изключен поради контузия на крака, Гуардиола също избра да остави аржентинския нападател Хулиан Алварес в пейка.

Най-големите аплодисменти по време на слабото първо полувреме дойдоха, когато лицата на звездите на Сити Хааланд и Кевин Де Бройне, седящи на главната трибуна, бяха излъчени на екраните, разположени високо в двата края на стадион „Крал Абдула Спортс Сити“.

Де Бройне не беше изложен на риск, въпреки че участва в лека тренировка в понеделник повече от четири месеца след операция на контузия на подколянното сухожилие, получена в началото на първия сезон на Висшата лига на Сити.

В противен случай шумът от 40 127 тълпата на стадион, който далеч не беше пълен, беше вдигната от около 400 облечени в червено и черно фенове на Урава, натъпкани зад една врата. се класира и продължи, след като головете пристигнаха от двете страни на полувремето.

В 52-ата, дълбоко разположеният халф Ковачич използва свободното пространство, където Хааланд щеше да се хвърли напред и да стреля, след като прибра дългия пас на Кайл Уокър.

Беше тренировка по стрелба за Сити седем минути по-късно, когато Бернардо Силва отбеляза с помощта на леко отклонение, след като вратарят Шусаку Нишикава отблъсна първия опит на Нунес.

Мач между отбора на четвъртото място в Англия и завършилият на четвърто място в японската лига, която приключи този месец, разкриха много по-голяма пропаст.

В петък друг финал Европа срещу Южна Америка — 13-ти от 19 издания — ще реши последния Клубен свят Купа в настоящия формат, започнал през 2005 г.