Манчестър Юнайтед отново губи в най-лошата си серия на този етап от 1930 г.
AP News | 2023-12-23 | 20:48:19

Още едно поражение осигури на Манчестър Юнайтед най-лошата му серия от загуби на този етап в първенството на Англия от 1930 г. в събота.

A 2 -0 загуба от Уест Хем в събота беше осмата за Юнайтед във Висшата лига и 13-та във всички състезания.

Головете на Джарод Боуен и Мохамед Кудус в 72-ата и 78-ата минута на Лондон Стейдиъм дадоха тласък на Уест Хем, докато Юнайтед се повиши без гол беше удължен до четири мача.

„Това не е достатъчно добро за нашите стандарти“, каза мениджърът на Underfire Ерик Тен Хаг.

Тен Хаг е изправен пред спекулации относно позицията си от седмици, а според съобщенията бившият мениджър на Челси Греъм Потър е претендент да го замести, ако бъде уволнен. Ten Hag каза наскоро, че има подкрепата на клубната йерархия, но това със сигурност ще намалее, ако загубите продължат да нарастват.

Юнайтед спечели Купата на лигата и се класира за Шампионската лига през първата година на Тен Хаг начело, но той се бори да надгради този успех през този мандат. Неговият отбор беше елиминиран от Шампионската лига в груповата фаза и отпадна рано от Купата на лигата.

Поражението от Уест Хем остави Юнайтед на осем точки от четвъртия Тотнъм, който победи Евертън с 2-1.

Ten Hag посочи обширния списък с контузени като фактор за притесненията на неговия отбор форма.

„Първо, трябва да върнем играчите“, каза той. „В този момент сме доста слаби в отбора. Но трябва да кажа, че играчите, които бяха на терена, също млади играчи, имаха много добри изяви. Но, да, разбира се, опитните играчи ни извеждат на по-високи нива.”

ТОТНЪМ РЪН

Тотнъм изглежда преодоля скорошния си спад и се насочва към Коледа над защитаващия титлата си Манчестър Сити, след като победи Евертън с 2-1.

Лидерът в началото на сезона падна на масата след множество контузии и пагубна серия от четири поражения в пет, като само равенство в Сити прекъсна тази поредица от загуби. Но три поредни победи изкачиха Спърс до четвърто място.

Голове на Ричарлисън и Сон Хюн-мин им дадоха преднина от 2-0 след 18 минути. Андре Гомеш вкара за Евертън в 82-ата, но неотдавнашната серия от четири поредни победи в лигата на гостите приключи.

ЛОКИЪР ОТДАВА ПОЧИТА

Играчи и фенове на Лутън и гостуващия Нюкасъл отдадоха почит на Том Локиър, докато капитанът се възстановява от сърдечен арест на терена миналата седмица.

На Локиър беше поставен дефибрилатор и той се възстановява у дома, след като беше изписан от болницата след колапса си по време на прекъснатия мач срещу Борнемут.

В негово отсъствие Лутън увеличи шансовете си да избегне изпадане, като победи Нюкасъл с 1-0 на Кенилуърт Роуд.

Андрос Таунсенд вкара гол и вдигна фланелката на Локиър за празнуване. Феновете на Лутън и Нюкасъл също отдадоха почит на национала на Уелс.

НУНО ЗАГУБИ

Новият мениджър на Нотингам Форест Нуно Еспирито Санто претърпя жестоко поражение в първия си мач начело на борещия се за изпадане клуб.

Хеттрик на Доминик Соланке осигури Победа с 3-2 за Борнемут с решаващия гол в четвъртата минута на добавеното време.

Червеният картон на Уили Боли в 23-ата минута намали Форест до 10 души, но Антъни Еланга им даде началния гол две минути след това втората половина. Соланке отвърна на два удара за седем минути, за да изведе Борнемут напред.

Крис Ууд изглеждаше, че е осигурил точка с изравнителния гол с глава в 74-ата, но Соланке завърши своя хеттрик в добавеното време.

ВЪЗХОД НА БЪРНЛИ

Бърнли се измести от дъното на таблицата с победа с 2-0 срещу Фулъм.

Голове на Уилсън Одоберт и Сандер Берге доведоха до победа на отбора на Винсент Компани за трети път и изпреварване на Шефилд Юнайтед, който спечели неочаквано равенство 1-1 срещу високо летящия Астън Вила в петък.

p>Мачът Фулъм – Бърнли беше първият мач в лигата, воден от жена съдия, като Ребека Уелч ръководи Крейвън Котидж.