AP News | 2024-05-25 | 17:08:33

ЛОНДОН (AP) — Манчестър Юнайтед води с 2-0 на Манчестър Сити на полувремето на финала за ФА Къп на Уембли в събота.

Головете на Алехандро Гарначо и Коби Майно поставиха отбора на Ерик тен Хаг в контрол.

Гарначо откри резултата в 30-ата минута след грешки на защитника на Сити Йоско Гвардиол и вратаря Стефан Ортега.

След това Майно добави втори гол в 39-ата, за да предизвика страстни празненства от мениджъра Тен Хаг, чиято работа беше под интензивно наблюдение преди финала.

Финалът е повторение на миналогодишния, който шампионът на Висшата лига Сити спечели с 2-1.