Мънси има първи 3-хоумрън мач, Отани поставя марката на Доджърс в 11-3 победа над Брейвс
AP News | 2024-05-05 | 06:00:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Макс Мънси направи първите три хоумрън мача в кариерата си заедно с четирима RBIs, Шохей Ohtani отбеляза три попадения и стана лидер във франчайза за най-много хоумранове от играч, роден в Япония, а Лос Анджелис Доджърс постигна победа с 11-2 над Atlanta Braves в събота вечер.

Фреди Фрийман също имаше три попадения за Доджърс, които спечелиха четири от пет. Новобранецът Анди Пейджс също отиде дълбоко, тъй като Лос Анджелис имаше пет хоумъра.

Тайлър Гласноу (6-1) отбеляза 10 и стана вторият питчър в големите турнири, постигнал шест победи. Десничарят допусна два ръна при пет попадения, като направи поне седем ининга за трети път този сезон.

Роналд Акуня младши от Атланта отбеляза три попадения. Ози Албис прекъсна поредица от 15 мача, след като Брейвс загубиха за четвърти път в пет мача. Остин Райли и Орландо Арсия имаха RBI.

Ударът на Мънси от два ръна във втория удар на Брайс Елдър (1-1), след като Уил Смит направи водеща стъпка, щракна плъзгане 0 към 9. Третият бейзмен, който имаше четири попадения, добави солови удари в седмия и осмия ининг, за да стане първият играч на Доджърс след Трейс Томпсън на 1 април 2023 г., който има игра с три хоумъра.

Охтани, шести в мейджърите със среден резултат от удара .345, поведе третия с пробив в дясната централна трибуна, за да направи 3-0. Това беше осми за Отани за сезона и надмина мениджъра Дейв Робъртс за повечето домакини от роден в Япония играч.

Сингълът на Ohtani за RBI беше част от четири ръна четвърти и преследван Elder, който позволи седем ръна при седем удара с четири ходения и четири удара в 3 1/3 ининга.

Mookie Betts добави две -run single в седмия, тъй като Albies не успя да хване удара на bloop в дясното поле.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Braves: RHP Pierce Johnson беше поставен в 15-дневния списък с контузени, със задна дата на 1 май, с възпаление на десния лакът. RHP Jackson Stephens беше отзован от Triple-A Gwinnett, а LHP Angel Perdomo беше прехвърлен в 60-дневния IL.

Доджърс: Мениджърът Дейв Робъртс каза, че RHP Blake Treinen (насинен бял дроб) е на път да бъде активиран в неделя.

Серията завършва в неделя с мач на левичари. Макс Фрийд (2-0, 4.02 ERA) отива за Атланта, докато Лос Анджелис се противопоставя на Джеймс Пакстън (3-0, 3.51 ERA).