Марчесо вкарва 2 гола в регламента и победител в дузпите, когато Голдън Найтс победиха Шаркс с 5-4
AP News | 2023-12-11 | 08:25:18

ЛАС ВЕГАС (AP) — Джонатан Марчесо отбеляза два гола в регламента и отбеляза гол в дузпите, за да донесе 5- на Вегас Голдън Найтс 4 победи над Сан Хосе Шаркс в неделя вечер.

Чандлър Стивънсън и Брейдън Макнаб също вкараха за Голдън Найтс, които спечелиха три поредни победи и пет от последните си шест, за да водят лигата с 43 точки. Иржи Патера спря 35 изстрела в дебюта си за сезона.

Майк Хофман отбеляза два гола, а Марио Фераро и Калън Адисън също отбелязаха за Сан Хосе, който спечели пет от предишните си седем мача. Каапо Каконен завърши с 23 спасявания.

След като взривиха преднината си от 3-1 и 4-2 през третия период, Голдън Найтс оцеляха в продълженията и отбелязаха голове от Марчесо и Джак Айхел в дузпите за победата.

Макнаб увеличи преднината на Вегас до 3-1 в 1:43 на третия с нечестив удар от левия кръг, побеждавайки Кахконен от далечната страна с втория си гол за сезона.

Хофман отговори малко повече от две минути по-късно при силовата игра, когато отби шайбата от скейта на защитника на Вегас Каедан Корчак, за да намали преднината на Найтс до едно.

Секундата на Marchessault за вечерта и 14-и за сезона върна преднината на Голдън Найтс до две в 9:23, но Адисън изведе Шаркс на поразително разстояние 3:45 преди края.

Хофман вкара втория си гол за вечерта 39 секунди преди края , изравнявайки играта.

Фераро откри резултата само 29 секунди по-късно, побеждавайки Патера при първия удар от мача, удар с китка от горната част на левия кръг, който осигури на Сан Хосе ранен удар. Това отбеляза най-бързия гол за акулите този сезон и първият за Фераро за сезона.

Marchessault изравни резултата 5 1/2 минути във втората, докато се пързаляше на 2-на-1 с Бен Хътън, запазвайки шайба и я депозира в долния ляв ъгъл за 13-ия гол за своя отбор.

Стивънсън даде преднина на Вегас с 2-1 с гол от пауърплей с 4:16 оставащи в средата на периода, когато отрази взрив от защитника Алекс Пиетрангело покрай Кахконен за неговия четвърти.

Акулите: Домакин Уинипег във вторник вечер.

Голдън Найтс: Домакин на Калгари във вторник вечер.