Марчмънт щракна равенство, Старс отбелязаха 3 на трето място, за да победят Блекхоукс с 3-1
AP News | 2024-01-14 | 05:56:49

ЧИКАГО (AP) — Мейсън Марчмънт отбеляза 5:06 преди края на редовното време, за да щракне равенство, а Далас Старс се върнаха с три гола в третия период, за да поведе Чикаго Блекхоукс с 3-1 в събота вечерта.

Приближавайки почивката 2-на-1, Марчмент стреля в 14-ия си гол между подложките на Петр Мразек.

Мат Дюшен вкара за трети пореден мач, изравнявайки 1-всичко в началото на третия в пауърплей, като Далас спечели за трети път в четири мача. Джо Павелски го замрази с празна врата 23 секунди преди края.

Борис Качук се свърза за плъзгащия се Чикаго, който загуби три поредни и осем от девет.

Скот Уеджууд започна на вратата на Далас, като спря всичките си 14 изстрела, преди да получи контузия в долната част на тялото и да бъде заменен от Джейк Йотингер в 8:49 на втория период.

Йотингер блокира 21 от 22 удара за победата.

Мразек направи 27 спасявания. Блекхоукс бяха изумени в Уинипег в четвъртък, когато Джетс отбелязаха два гола във финалното 3:29.

Йотингер, най-добрият вратар на Звездите, се завърна след пропуснати 12 мача с контузия в долната част на тялото в 6- 3 загуби от Нешвил в петък в Далас. Йотингер, който беше контузен срещу Отава на 15 декември, спря 32 от 36 удара на Хищници в петък, преди Нешвил да го запечата с два празни гола.

Маршмънт се подобри до 3-0 срещу Чикаго този сезон. Той има четири гола в тези състезания.

Изчерпаните от контузии Блекхоукс получиха тласък със завръщането на топ защитника Сет Джоунс, който пропусна 15 мача заради контузия в рамото. Джоунс влезе като водещ Чикаго с 25:25 време на лед на мач, резултат, който е четвъртият най-добър резултат в НХЛ.

29-годишният Джоунс не е отбелязал гол тази година, но има 11 асистенции.

Старс спечелиха сет от два мача срещу Блекхоукс в Далас на 29 и 31 декември, спечелвайки с 5-4 в продълженията и 8-1.

Блекхоукс доминираха във втория период, надигравайки Далас с 19-9 и повеждайки с 1-0.

Уеджууд беше извън позиция, след като се плъзна към лявата страна на гънката, за да спре опита на Филип Курашев отблизо. След това защитникът на Далас Райън Сутър блокира удар на Тейлър Радиш, който беше насочен към отворената врата 8:10 след края на периода.

Йотингер замени Уеджууд 39 секунди по-късно.

Качук най-накрая откри резултата с 7:04 остава във втория, натискайки отскок. Йотингер спря Зак Санфорд при откъсване със спасяване от подложка, но Катчук го последва за четвъртия си гол.

Дюшен изравни 1-всички с екраниран гол от пауърплей 2:32 в третия. С Джейми Бен пред Мразек на ръба на гънката, ударът на Дюшен от вътрешната страна на лявата точка попадна в Мразек и влезе в него.