Мъри-Бойлс отбелязва 24 като номер 15 Южна Каролина победи Арканзас с 80-66 на SEC Tourney
AP News | 2024-03-14 | 23:48:19

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Колин Мъри-Бойлс отбеляза 24 точки, а №15 Южна Каролина победи Арканзас с 80- 66 в четвъртък на турнира на Югоизточната конференция.

Южна Каролина (26-6), поставената под номер 5, пое контрола над двупосочна игра със серия 16-0, обхващаща полувремето, за да постави Gamecocks на четвъртфиналите в петък срещу номер 12 Auburn, четвъртият поставен.

Gamecocks дадоха на треньора на годината на AP SEC Ламонт Парис първата му победа в конферентен турнир и изравниха отбора от Финалната четворка за 2017 г. по най-много победи в историята на програмата. Представянето на Парис вече му спечели голямо увеличение на заплатата и удължаване, каза човек, запознат със сделката, пред Асошиейтед прес.

B.J. Мак добави 19 точки за Южна Каролина, която спечели първия си мач на този турнир след победата над Оле Мис в първия кръг на 2018 г. Та'Лон Купър отбеляза 11 точки.

Khalif Battle поведе 12-ия поставен Арканзас с 20 точки. Маки Мичъл добави 15, а Джалън Греъм имаше 11.

Арканзас (16-17) беше изправен пред бърз обрат, след като се възстанови от дефицит от 14 точки на полувремето в сряда вечер, за да победи Вандербилт с 90-85. Razorbacks изскочиха до преднина от 11-3, преди Южна Каролина да тръгне с Murray-Boyle начело.

Gamecocks отбелязаха последните шест точки, овладени от Джонсън, който победи зумера, карайки за пауза след таймаут с 4,3 секунди до края, за да поведат с 38-35 на полувремето.

След това Южна Каролина отвори второто полувреме, като отбеляза първите 10 точки. Gamecocks водеха с 21 в последните минути.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Арканзас: Razorbacks си тръгват с рекорд от .500 в този турнир при 31-31. Те паднаха до 2-3 във втория кръг, като просто пропуснаха четвъртфиналите, където тази програма е 16-3 от присъединяването към SEC.

Южна Каролина: Gamecocks дойдоха с най-добрата точкова защита на SEC. Това беше техният 25-ти мач, в който държат опонент под 70 точки и те се подобриха до 21-0, като го направиха, включително 11-0 в лигата. Те се подобриха до 11-0, когато отбелязаха поне 70 точки срещу враг от SEC. ... Те надиграха Арканзас с 52-38 в боя.

Южна Каролина получава шанс за малко отмъщение в петък с място на полуфиналите. Auburn победи Gamecocks със 101-61 на 14 февруари.