Мъри-Бойлс води №15 Южна Каролина до 20-а победа с победа с 68-65 над Мисисипи
AP News | 2024-02-07 | 03:40:34

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Колин Мъри-Бойлс вкара 16 точки, а №15 Южна Каролина достигна 20 победи за за първи път от седем години с победа с 68-65 над Мисисипи във вторник вечер.

The Gamecocks (20-3, 8-2 Югоизточна конференция) спечелиха първата си игра като класиран отбор — и шеста поред като цяло — след като не се появяваха в Топ 25 от 2017 г. Това беше и последния път те достигнаха 20 победи по пътя към Финалната четворка.

Та'Лон Купър и Майлс Стют имаха по 12 точки за Южна Каролина.

Алън Фланигън поведе всички голмайстори с 26 точки, включително 16 през второто полувреме, за да подхранва опита за завръщане на Бунтовниците през второто полувреме.

Изглеждаше, че Южна Каролина има това в ръка през второто полувреме, водейки с 53-36 в коша на Би Джей Мак с 15:41 до края.

Но Rebels (18-5, 5-5), зад Flanigan, направиха серия от 24-9 през следващите 12 минути и го намалиха до 62-60. Но Стют го последва с четвъртата си тройка, а Мъри-Бойлс, първокурсник, взе вътрешен пас от Джош Грей, за да увеличи преднината.

Когато изглеждаше, че 7-футовият и 5-метров Джамарион Шарп има кош, който не може да пропусне с 1:20 преди края, Мъри-Бойлс, 10 инча по-нисък, се надигна, за да отбие удара.

Мисисипи намали до 68-65 при вътрешното подреждане на Фланигън с 38 секунди до края. Имаше последен шанс, след като дългото 3 на Meechie Johnson отпадна, но опитът за тичане 3 на Murrell беше далеч от целта.

Бунтовниците загубиха втората си поредна победа и паднаха за пети път в осем мача.

Южна Каролина изглежда отговори на всички притеснения за това как ще се задържи, след като най-накрая се класира, като стреля с 68% (18 за 29) в първото полувреме, със седем тройки, за да изгради 43-31 водя.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Мисисипи: Бунтовниците имаха тревожен период, откакто започнаха сезона с 15-1 със загуби в четири от седемте си мача на SEC, включително два поредни. Отборите на Chris Beard в миналото са били известни със силната си защита, но тя не се появи, докато Rebels изостанаха със 17 точки.

Южна Каролина: Накъде ще продължи този изненадващ сезон за Gamecocks? Южна Каролина изглежда се насочва към първото си място в турнира на NCAA от седем години.

Мисисипи: Отправя се към номер 17 Кентъки във вторник.

Южна Каролина: Домакин на Вандербилт в събота.