Мъри и Йокич отбелязаха по 28, докато Нъгетс изпревариха Джаз със 111-95
AP News | 2024-04-10 | 05:48:48

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Джамал Мъри вкара 28 точки, Никола Йокич отбеляза 28 точки и 13 борби, а Денвър Нъгетс надмина съкратеният Юта Джаз 111-95 във вторник вечерта.

Мъри пропусна седем мача поради контузия на коляното, но си проправя път към игровата форма през последните две състезания. След като беше ограничен до 21 минути срещу Атланта в събота, Мъри отбеляза 11 за 20 за 27 минути срещу Джаз.

Мъри потопи рекорд в кариерата си пет пъти през първото полувреме и имаше четири откраднати топки. В четвъртата четвърт той удари три поредни тройки, за да доведе до 104-90 при 4:10 до игра.

Тален Хортън-Тъкър вкара 24 точки за Юта. Омер Юрцевен отбеляза рекордните за сезона 20 точки, а Лука Саманич имаше най-добрите за сезона 15 точки за Джаз, които загубиха 13 поредни.

Нъгетс бяха небрежни през третата четвърт и Хортън-Тъкър отбеляза 3, за да намали преднината на Денвър до 80-77. Йокич, който имаше три пропуснати топки през четвъртината, направи серия от 7-0 с два вътрешни коша, за да върне предимството обратно до двуцифрено ниво.

Юрцевен с една ръка доведе Джаз до 58-53, но Портър бързо отбеляза пет точки, а Мъри добави забивка малко преди полувремето, за да даде преднина на Денвър с 65-53.

Нъгетс спечелиха четири от пет и са насочени към първия поставен в плейофите на Западната конференция. Денвър игра добре от началния връх, като изскочи преднина от 19 точки през първата четвърт.

Нъгетс (55-24) може би са искали да дадат повече почивка на своите титуляри, но Джазът остана близо до Мъри се разгорещи през четвъртата четвърт.

Защитаващият титлата се обръща в сряда и приема Минесота (също 55-24), който победи Вашингтон със 130-121 във вторник. Оклахома Сити изостава с един мач на третото място, като сезонът приключва в неделя.

Междувременно Джаз започнаха да представят своите по-млади играчи преди седмици и се борят за позиция в лотарията. Юта постави шестима от най-добрите си играчи.

Отсъстващите бяха Лаури Маркканен (рамо), Джордан Кларксън (гръб), Джон Колинс (гръб), Крис Дън (крак), Уокър Кеслър (нос) и Колин Секстън (болест), които средно общо 81,2 точки на мач .

Треньорът на Денвър Майкъл Малоун беше напред-назад между съблекалнята и пейката поради стомашен дискомфорт. Асистентът Дейвид Аделман пое ръководството за няколко минути през първото полувреме.

Нъгетс: Приемете Минесота в сряда вечерта, преди да завършите сезона с два гостуващи мача срещу отбори, които не участват в плейофите.

Джаз: домакин на Хюстън в четвъртък вечер.