Мъри и Йокич помагат на Нъгетс да нанесат първата си загуба на Селтикс у дома този сезон, 102-100
AP News | 2024-01-20 | 05:24:19

БОСТЪН (AP) — Джамал Мъри отбеляза 35 точки, Никола Йокич завърши с 34, а Денвър Нъгетс удържаха, за да победят Бостън Първата домакинска загуба на Селтикс за сезона, 102-100 в петък вечер.

Йокич добави 12 борби и девет асистенции, за да помогне на защитаващите титлата си в НБА да прекратят поредицата на Селтикс от 20 поредни победи у дома. Това беше първата от двете срещи от редовния сезон между отбори, които имат за цел да представят съответните си конференции във финалите на НБА. Те играят отново в Денвър на 7 март.

Джейсън Тейтъм имаше шанс да изравни резултата в последните секунди, но пропусна фейдеуей с един крак извън ръба. Той завърши с 22 точки и осем борби. Дерик Уайт отбеляза 24 точки, а Кристапс Порзингис добави 21.

Йокич, двукратният MVP на НБА, се наслади на защитата на Селтикс, която избра да не го играе в двоен отбор през по-голямата част от мача. Той беше ефективен, свързвайки се в 14 от 22 полеви опита. Това също не му попречи да намери своите съотборници, тъй като той направи девет от асистенциите си през първите три четвърти.

Мачът се игра с много енергия през цялото време, включващ 13 смени на лидерството и осем равенства.

Денвър изтри пасива от шест точки на полувремето със серия 12-4, за да отвори третата четвърт. Бостън отговори с поредица от 9-0, за да си върне лидерството и донесе преднина от 82-81 в четвъртия.

Мъри отбеляза пет от първите си шест удара в последния период, за да изведе Нъгетс напред с 95- 91. Бостън отблъсна със 7-0 серия, ограничена от подреждането на Браун.

Йокич вкара след таймаут. След две празни притежания на Бостън, той изведе Нъгетс отново напред с кратко кроше в лентата.

Йокич пропусна неудобна крачка назад 3, но Майкъл Портър-младши беше там, за да го върне. След това Тейтъм се освободи за силно забиване, за да намали преднината на Денвър до 101-100.

A нарушението на часовника върна топката на Бостън с малко повече от минута игра.

Уайт не успя да стреля при 3 и Порзингис беше отсъден за фаул при отскок, но Арън Гордън пропусна опита си за 3 точки от корнер от другия край. Тейтъм отскочи, измина цялата дължина на пода и се изправи, който се изтърколи от ръба.

Гордън беше фаулиран и удари първия си свободен удар. При пропуснатия му втори опит беше отсъдено нарушение на двойна лента, което доведе до скок след 17,1 секунди до края.

Бостън спечели съвета и го даде на Тейтъм, който беше в капан. Но той успя да извика таймаут с оставащи 13,4 секунди.

Селтикс едва не изгубиха топката, когато играта беше подновена, преди да вземат нов таймаут с оставащи 4.9, за да направят последния си удар.

Бостън взе предимство с 61-55 в полувремето след бързи начални 24 минути.

Нъгетс: Посетете Вашингтон Уизардс в неделя .

Селтикс: Открийте гостуване с три мача в неделя в Хюстън.