Мъри преодолява контузия в прасеца, за да вкара 32 точки и да постигне победител в играта при победата на Нъгетс със 108-106 над Лейкърс
AP News | 2024-04-30 | 06:56:06

ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри вкара 32 точки въпреки разтегнатия прасец и потопи победителя в играта с 3,6 секунди напусна, тъй като защитаващият титлата си в НБА Денвър Нъгетс отново отхвърли ЛеБрон Джеймс от плейофите с победа със 108-106 над Лос Анджелис Лейкърс в мач 5 в понеделник вечерта.

Двете наказателни удара на Джеймс изравниха до 106 26 секунди до края и Нъгетс, точно както направиха в мач 2, избегнаха таймаута и Мъри взе топката на висок екран и се претърколи наляво, разтърсвайки Остин Рийвс и той пресече платното и махна 14-фут.

Това беше ударът на Мъри, който спечели Игра 2.

„Този ​​беше малко по-добър“, Мъри каза, докато конфети се завъртяха около него и празнуващите му съотборници.

Никола Йокич, който направи нехарактерни седем изиграни топки, на косъм пропусна 19-ия си плейофен трипъл-дабъл в кариерата с 25 точки, 20 борби и девет асистенции и Майкъл Портър младши . отбеляза 26.

Джеймс имаше 30 точки и 11 асистенции, а Дейвис имаше 17 точки и 15 борби, но изглеждаше притеснен в края на участъка, след като удари лявото си рамо в MPJ през второто полувреме.

Нъгетс напреднаха, за да се изправят срещу Минесота Тимбъруулвс във втория кръг, започващ следващия уикенд. Тази серия започва в Денвър, където Нъгетс са най-добрите в Западната конференция 36-8, включително 3-0 в плейофите.

Не, че беше лесно.

Нъгетс изоставаха около три четвърти от минутите в тази серия, те се бориха с продължителни спадове в стрелбата и те са объркана група, която определено може да използва останалото.

Нъгетс, които победиха Лейкърс на финалите на Западната конференция миналото лято по пътя си към спечелването на първата титла в НБА за франчайза, победиха Лейкърс за 12-ти път в последните си 13 мача.

Единственият друг път, когато Джеймс беше елиминиран в първия кръг на плейофите, беше през 2021 г., когато Финикс Сънс победиха Ел Ей в шест мача.

И така, това беше най-краткото от 17-те пътувания на Джеймс до плейофите, където той сега е с общо 183-104 с рекорд от серии 41-13 и четири титли.

След загряване с лед върху ранения си прасец, Мъри получи медицинско разрешение да играе. Той не беше обичайното си експлозивно аз при удари към коша – в началото – но успя да вкара 16 точки през първото полувреме, включително 12 през първата четвърт, която завърши с Денвър напред (28-24) за първи път във всички серии.

Лейкърс водеха с 53-50 на полувремето и увеличиха това предимство до девет точки, но Нъгетс се затвориха при серия от 21-10, за да поведат с 81-79 в четвъртата четвърт, която беше стегната до звъненето.

След изстрела на Мъри със съединител, Taurean Prince вдигна полукорт, който не успя, изпращайки Лейкърс да отпаднат рано, въпреки че отведе защитаващите се шампиони до ръба във всичките пет мача.