Мъри вкара тройка 2 секунди преди края, за да изпревари Хоукс над Хийт, 109-108
AP News | 2024-01-20 | 06:16:19

МАЯМИ (AP) — Дежунте Мъри отбеляза тройка две секунди преди края и Атланта Хоукс развалиха удара на Удонис Хаслем вечер за пенсиониране на фланелка, като победи Маями Хийт със 109-108 в петък.

Мъри вкара 22 точки, завършвайки с втория си пореден късен победител. В сряда вечерта у дома той удари 17-футов скок, докато времето изтече, за да донесе на Атланта победа със 106-104 над Орландо.

Богдан Богданович добави 17, Джалън Джонсън имаше 15 и Садик Бей 14 за Атланта, който изостана с четири с 35 секунди преди края. Богданович направи двойка наказателни удари, Хоукс успяха да спрат и след това Мъри се включи.

Тайлър Херо и Джими Бътлър отбелязаха по 25 точки за Хийт, чиято серия от 22 победи у дома срещу съперници от Югоизточната дивизия – серия от март 2021 г. – беше прекъсната. Бам Адебайо добави 21 точки, Дънкан Робинсън има 14, а Калеб Мартин 10.

Хийт не получи удар при последното притежание. Мартин се насочи към Бътлър, който изпрати топката обратно към Мартин, но зумерът прозвуча и Маями падна до 9-1 в игрите на дивизията. Хийт бяха последният непобеден отбор в играта на дивизия в петък.

Победата беше 400-та в кариерата на треньора на Атланта Куин Снайдер в редовния сезон. Той е 55-ият треньор, постигнал този крайъгълен камък.

Атланта беше без Трей Йънг, който беше отстранен поради заболяване и пропусна третия си мач за сезона, в който той отбелязва средно 27,2 точки и 10,9 асистенции. Хоукс са с 2-1 в тези три мача без техния лидер по точки и асистенции.

Маями използва Кайл Лоури от резервната скамейка за първи път този сезон, премествайки Мартин в титулярния състав и давайки на Хийт своя 23-ти начална комбинация в първите 42 мача от сезона.

Лоури беше титуляр във всичките си 35 изяви този сезон.

Оттеглянето на Хаслем от фланелката дойде на полувремето - което доведе до по-дълга от обичайното почивка за Хийт и Хоукс. Обикновено антрактът е 15 минути. В петък изминаха 36 минути от края на второто тримесечие до началото на третото тримесечие, като Хаслем и президентът на Хийт Пат Райли говореха по време на церемонията, на която знамето № 40 беше издигнато до гредите на арената.

„Нищо друго освен благодарност в момента“, каза Хаслем.

Той даде да се разбере много ясно на вече бившите му съотборници, че победа в неговата специална вечер е абсолютното очакване. Хоукс все пак решиха да играят спойлер, като удължиха победната си серия до три мача за първи път от първата седмица на ноември.

Хоукс: домакин на Кливланд в събота вечер.

Жега: в Орландо в неделя вечер.