Мъри вкарва 29, Йокич добавя 25, когато Нъгетс приключват с плъзгане в 3 мача, победиха Богданович, Хоукс 129-122
AP News | 2023-12-12 | 05:32:18

АТЛАНТА (AP) — Джамал Мъри вкара 29 точки, Никола Йокич преоткри стрелбата си, за да вкара 25 и Денвър Нъгетс сложи край на пропуска си от три мача, удържайки Атланта Хоукс със 129-122 в понеделник вечер.

Богдан Богданович постави върхове в кариерата си с 40 точки и 10 тройки в четвъртата поредна загуба на Хоукс.

Богданович потопи три тройки в последните две минути, но защитаващият титлата на НБА Нъгетс, който имаше преднина от 20 точки в началото на четвъртата четвърт, удържа завръщането на Атланта.

Новобранецът Джулиан Страудър отбеляза рекордните за кариерата си 22 точки, като същевременно направи шест тройки за Денвър. Арън Гордън имаше 18 точки и 12 борби.

Мъри превъртя левия си глезен и напусна корта по средата на първата четвърт. Вече се справяше с болки в десния глезен, Мъри се завърна и завърши с девет борби за Денвър.

Трей Йънг от Хоукс вкара 19 точки, преди да бъде изгонен, след като получи два технически фаула при 25 секунди до края на третата четвърт. Йънг беше разстроен, че не беше отсъден фаул, когато Пейтън Уотсън се намеси при удара на Йънг. Треньорът на Хоукс Куин Снайдер също получи технически фал, докато протестира срещу отказването.

След като отправи само 18 от 58 удара в последните си два мача, Йокич, двукратният MVP, удари 9 от 13 от полето. Той имаше осем борби и осем асистенции.

Нападателят на Хоукс Джейлън Джонсън пропусна седмия си пореден мач заради фрактура на лявата китка. Друг стартов нападател, Де’Андре Хънтър, беше издърпан с болка в дясната си четворка. Гарисън Матюс замени Хънтър, като направи първия си старт за сезона.

Снайдер каза преди мача Матюс и други играчи „ще се опитат да постигнат това, което искаме да направим, може би по различен начин.“

Различният начин в началото на играта беше далечното разстояние стрелба на Богданович и Дежунте Мъри, който отбеляза 21 точки. Хоукс поведоха с 36-25 в края на първата четвърт, преди 13-те точки на Стродър през втората четвърт да помогнат на Нъгетс да водят с 65-62 на полувремето.

Предишният връх на Строудър беше 21 точки срещу Ню Орлиънс на 6 ноември, когато той направи пет 3-ки. Страудър надмина тази марка, като направи 6 от 9 3 срещу Атланта.

Нъгетс: В Чикаго във вторник вечер.

Хоукс: В Торонто в сряда вечер.