Мъри вкарва рекорд в кариерата си от 44 точки, прави печеливш удар в OT, докато Хоукс изпревари Селтикс 123-122
AP News | 2024-03-29 | 04:24:34

АТЛАНТА (AP) — Дежунте Мъри вкара рекорд в кариерата си от 44 точки, включително зелен скок в последната секунда от продълженията, за да доведе Атланта Хоукс до победа със 123-122 над Бостън Селтикс в четвъртък вечерта.

Мъри отбеляза всичките 11 точки на Атланта в допълнителния период, за да осигури на Хоукс втората им победа над Бостън след четири дни.

Джейлън Браун потопи джойдъра с 6 секунди до края на продълженията, за да даде преднина на Бостън със 122-121. Мъри отговори със скок над Джру Холидей.

Богдан Богданович вкара 24 точки, а Де'Андре Хънтър имаше 21 точки и 13 борби, докато Атланта спечели четвъртия си пореден мач, за да съвпадне с най-дългата си серия за сезона.

Джейсън Тейтъм поведе Бостън с 31 точки и 13 борби. Кристапс Порзингис вкара 20 точки, а Браун имаше 18.

Мъри беше посочен като съмнителен с болки в долната част на гърба, преди да получи разрешение да играе.

В понеделник вечер Хоукс изоставаха с 30 точки, преди да се съберат за победа със 120-118 над Селтикс. Това беше най-голямата победа за завръщане на Атланта поне от сезон 1997-98.

Треньорът на Бостън Джо Мазула каза преди мача в четвъртък вечерта, че не се притеснява как играчите му ще реагират на зашеметяващата загуба, която разтърси Селтикс ' серия от девет победи.

„Не, всъщност не“, каза Мазула. „Те вече отговориха по начина, по който излязоха и тренираха вчера.“

Мазула имаше причина да бъде уверен в своя отбор, който може да се похвали с най-добрия рекорд в НБА и вече спечели номер 1 в Източната конференция .

Атланта държи последното място за игра на Изток. Хоукс вероятно ще се изправят срещу Селтикс в първия кръг на плейофите, като преминат през турнира за плей-ин.

Не беше необходимо драматично завръщане във втората среща между отборите за четири дни. Най-голямата преднина на двата отбора беше предимството на Бостън от осем точки при 23-15 през първия период.

Нападателят на Бостън Ал Хорфорд (изкълчване на палеца на левия крак) не игра.

Нападателят на Хоукс Ониека Оконгву (изкълчване на палеца на левия крак) пропусна четвъртия си пореден мач. Хоукс съобщиха, че нападателят Садик Бей, който вече е изключен за сезона, е претърпял операция в сряда в Ню Йорк, за да възстанови скъсаната предна ключова връзка на лявото му коляно.

Пойнтгардът на звездите Трей Йънг (пръст) и нападателят Джалън Джонсън (десен глезен) пропусна съответно 17 и осем поредни мача. Йънг беше отсъден за технически фал от мястото си на резервната скамейка на Атланта през втория период след 3 точки от Мъри.

Фен на Хоукс, облечен с фланелка на Хънтър, потопи удар на половината корт на полувремето, за да спечели $10 000.

Селтикс: Посещение на Ню Орлиънс в събота вечер в петия мач от пътуване от шест мача.

Хоукс: Домакин на Милуоки в събота вечер.