Марино вкара победен гол, когато Девилс победиха Аваланш с 5-3
AP News | 2024-02-07 | 05:41:04

НЮАРК, Ню Джърси (АП) — Джон Марино вкара преден гол в края на третия период, а Витек Ванечек направи 35 спасявания, докато Ню Джърси Девилс победиха Колорадо Avalanche 5-3 във вторник вечер.

След като Avalanche изравни надпреварата с два бързи гола по-рано в третия, Марино изведе Ню Джърси напред в 17:43 с четвъртия си гол за сезона.

Джеспър Брат, Доусън Мърсър, Крис Тиърни и Ерик Хаула също отбелязаха за Ню Джърси, който загуби две поредни загуби. Нико Хишиер направи две асистенции.

Изоставайки с 3-1 малко повече от осем минути след третата, защитниците на Колорадо Кейл Макар и Самюел Жирар отбелязаха с разлика от 29 секунди, за да изравнят мача. Avalanche имат 42 гола и 158 точки от защитници, за да оглавят лигата.

Голът на Макар дойде в 8:29, последван от Жирар в 8:58. Макар има 306 точки в 284 мача в кариерата, една точка по-малко от Тайсън Бари като най-резултатния защитник в историята на франчайза.

Мико Рантанен също вкара, а Джонатан Друин направи две асистенции за Avalanche.

20-ият гол на Bratt за сезона дойде срещу новака в мрежата на Avalanche Юстъс Анунен в 3:49 на средния период, за да изведе Ню Джърси напред след като отборите си размениха голове в първия.

Брат, който води Ню Джърси с 52 точки, достигна границата от 20 гола за трети пореден сезон. Миналата година той отбеляза рекорд в кариерата си - 32 гола.

Мърсър направи 3-1 с 14-ия си гол в 6:47 на секундата.

Дяволите играха за първи път от 27 януари, когато загубиха с 6-3 в Тампа Бей .

Ванечек, който спечели 33 мача миналия сезон в първата си кампания с Дяволите, се подобри до 17-8-2.

Рантанен откри резултата 1:23 в надпреварата с неговият 28-и за сезона, пресичайки опит за изчистване на Devils и прокарвайки шайбата покрай Vanecek.

Тирни изравни 42 секунди по-късно с първия си гол за сезона и първи с Devils.

Анунен игра за Колорадо, след като титулярят Александър Георгиев игра при загубата с 1:2 от Рейнджърс в понеделник. Той имаше 26 спасявания.

Нападателят на Дяволите Тайлър Тофоли, който води отбора с 21 гола, беше одраскан поради заболяване.

Джак Хюз от Ню Джърси пропусна 11-ия си пореден мач с горен гол - нараняване на тялото. Хюз, който има 15 гола и 45 точки в 32 мача, не е играл от 5 януари, когато беше контузен късно при домакинската победа над Чикаго. Хюз се пързаляше с отбора на тренировки през последните дни.

Ню Джърси също продължи да бъде без контузени защитници Дъги Хамилтън, Джонас Сигенталер и Брендън Смит.

Водещият голмайстор на Колорадо Нейтън Маккинън беше прекъсната неговата серия от 14 точки в мача. Той удължи поредицата, като вкара единствения гол на Колорадо при загубата от Рейнджърс в понеделник.

Следва:

Devils: Домакин на Калгари Флеймс в четвъртък вечер.

Avalanche: Посещение на Каролина Хърикейнс в четвъртък вечер, за да продължи пътуването с шест мача.