Марк-Андре Фльори записа 75-ия си шаут в кариерата, след като Минесота Уайлд победи Анахайм Дъкс с 2-0
AP News | 2024-03-15 | 04:56:49

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Марк-Андре Фльори направи 16 спасявания в 75-ия си шаут в кариерата, а Минесота Уайлд победи Анахайм Дъкс с 2-0 в четвъртък вечерта. списък, един след Ед Белфур и Тони Еспозито. 39-годишният вратар получи много помощ от своите съотборници, на които бяха приписани 16 блокирани удара.

Кирил Капризов и Зак Богосян вкараха за Дивите, които подобриха резултата си до 5-0-1 в своя последните шест игри. Минесота влезе във вечерта на шест точки зад Вегас за последната уайлд кард в Западната конференция.

Лукас Достал спря 29 изстрела за патиците, които загубиха четири поредни.

Минесота скочи напред, когато Богосян нанесе шамар през трафика 14:44 в първия период. Защитникът направи един пас от страничната стена от лявата точка и победи екранирания Достал за третия си гол за сезона.

Две минути след началото на втората, Фльори спря пробив на Брет Лийсън, а Уайлд контрираха със собствения си удар от другата страна. Капризов вкара 34-ия си гол за сезона при натискане на вратата след подаване на Райън Хартман.

Капризов удължи точковата си серия до шест мача с осмия си гол в тази част.

Дъкс изглежда намалиха до 2-1 в началото на третата част, когато Павол Регенда заби шайбата покрай Фльори в гънката. Но Минесота оспори играта и голът беше анулиран поради засада на играч на Анахайм при натрупването.

Патици: В Уинипег в петък.

Wild: в Сейнт Луис в събота.