Марк Мичъл отбеляза рекордните за кариерата си 23 точки, докато Дюк №14 победи Нотр Дам с 67-59
AP News | 2024-01-07 | 03:48:50

САУТ БЕНД, Индиана (AP) — Марк Мичъл отбеляза 19 от рекордните за кариерата си 23 точки през второто полувреме , и номер 14 Дюк се оттегли от Нотр Дам за победа с 67-59 в събота.

Високият 6 фута и 9 Мичъл също грабна 14 борби, продължавайки своя скок в средата на сезона. Второкурсникът нападател вкара 21 точки при победа с 86-66 срещу Сиракуза във вторник вечер.

Дюк (11-3, 2-1 ACC) спечели шестата си поредна победа. Джеръми Роуч вкара 9 за 9 на линията за наказателни удари и вкара 18 точки за Сините дяволи. Джаред Маккейн завърши с 11 точки.

Първокурсникът Гард Маркъс Бъртън поведе Нотр Дам с 18 точки. Брейдън Шрусбери вкара четири тройки и завърши с 12 точки.

Борбените ирландци (6-9, 1-3) водеха с 24-15 при 7:06 преди края на първото полувреме. Но Сините дяволи отговориха с серия от 14-3 за преднина от 29-27 на почивката.

След това Мичъл пое, отбелязвайки първите 14 точки на Дюк през второто полувреме. Нотр Дам затвори до 57-55 при пасиране на Тае Дейвис около три минути преди края, но Кайл Филиповски отвърна с пасиране за Дюк и Мичъл вкара след връщане.

Мичъл беше 8 за 12 от полето и 2 за 2 от диапазон от 3 точки. Той беше 1 за 22 отвъд дъгата, влизайки в играта.

Мичъл помогна да се отпусне за колебливото представяне на 7-футовия Филиповски, който завърши със седем точки при стрелба 2 за 12 .

Дюк: Сините дяволи извършиха девет от 11-те си загуби през първото полувреме. Те надминаха ирландците с 18-5 по точки от обороти. Те също отбелязаха 17 за 21 на линията, в сравнение с 8 за 16 за Нотр Дам.

Нотр Дам: Кеба Нжие вдигна ирландците с девет точки, 10 борби и две блокирани удара.

Дюк: Посещение на Питсбърг във вторник. Сините дяволи играят срещу Пантерите два пъти в следващите си три мача.

Нотр Дам: Посещение на Georgia Tech във вторник.