Маркъс Фолиньо отбелязва гол като Минесота Уайлд надделява над Чикаго Блекхоукс с 2-1
AP News | 2024-02-08 | 07:48:49

ЧИКАГО (AP) — Маркъс Фолиньо скъса равенство в третия период, а Филип Густавсон направи 20 спасявания, помагайки на Минесота Уайлд да победи Ник Фолиньо и Чикаго Блекхоукс 2-1 в сряда вечерта.

Всеки от братята Фолиньо вкара гол в първия мач за враговете си от Централната дивизия след почивката в Мача на звездите, но деветата за сезона Маркъс Фолиньо издигна Минесота до 11-та поредна победа над Чикаго. Маркъс Фолиньо също се бори със защитника на Блекхоукс Джаред Тинорди през втория период.

Джейкъб Лукини вкара в първия за Минесота, която беше загубила два поредни гола.

Мачът беше равен при 1, когато Вини Летиери постави Фолиньо точно на прага за директен гол. Това беше втората асистенция на Летиери за вечерта и номер 3 в 20 мача този сезон.

Петър Мразек направи 23 спирки за Чикаго в началото на домакинството от пет мача. Тайлър Джонсън се пързаля 16 1/2 минути при завръщането си от контузия на десния крак.

Минесота изскочи напред при втория гол в кариерата на Лучини при 7:33 преди края на първия период. 28-годишният нападател победи Петр Мразек от страната на стика на вратаря с шамар от горния прорез.

Шайбата отскочи от мрежата и играта продължи преди да прозвучи клаксонът, давайки шанс на Лукини за да отпразнува първия си гол от 1 януари 2023 г. за Отава срещу Бъфало.

След аутшот с 11-1 в първия период, Чикаго отговори с оставащи 6:16 във втория. Филип Курашев направи страхотен пас към стрелящия Ник Фолиньо, който вкара гол за 10-ия си гол.

Изравнителният гол за Блекхоукс спря нулевата серия от повече от 173 минути. Това беше първият гол за отбора след загубата с 6-2 в Сиатъл на 24 януари.

Борис Качук имаше шанс да изведе Чикаго напред с 3:50 в третия, но му беше отказано от разпръснат удар Густавсон се отцепва.

Wild: Дайте домакин на Питсбърг Пингвинс в петък вечер.

Blackhawks: Дайте домакин на Ню Йорк Рейнджърс в петък вечер.