Маркканен и Секстън водят в поредица, надминавайки Джаз над ударените Пейсърс със 132-105 за 6-та поредна победа
AP News | 2024-01-16 | 07:34:49

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Лаури Маркканен имаше 32 точки и 10 борби, Колин Секстън отбеляза най-високите за сезона 30 и Юта Джаз победи Индиана Пейсърс със 132-105 в понеделник вечер за шестата им поредна победа.

Преди мача треньорът на Индиана Рик Карлайл сравни Марканен с члена на Залата на славата Дирк Новицки.

“ Той е най-близкото нещо, което съм виждал до Новицки – само по отношение на 7-футов, който наистина може да разтегне играта и да играе вътре,” каза Карлайл.

Това беше само последното в поредица скорошни отличия за нападателя на Jazz, който след това показа своята гъвкавост на корта срещу Пейсърс (23-17).

Миналата седмица Марканен беше обявен за Спортист на годината на Финландия за 2023 г. и бе избран за Играч на седмицата в Западната конференция от НБА за периода 8-14 януари.

Марканен е отбелязал 30 или повече точки три пъти през януари и е вкарал поне 10 наказателни удара в три от последните си четири мача. Той беше 10 за 10 от линията в понеделник вечерта.

Кейонте Джордж имаше 19 точки, а Джордан Кларксън добави 17 за Джаз, който вкара 55,6%. Те водеха двубой само за втори път този сезон – другият беше на 1 ноември.

Джазът (22-20) спечели девет поредни победи у дома със средно 16,8 точки.

Бъди Хийлд вкара 14 точки, но само две след първата четвърт, а Андрю Нембхард също имаше 14 за Индиана.

Пейсърс изиграха четвъртия си мач без лидера на отбора Тайрис Халибъртън (ляво подколенно сухожилие). Индиана също липсваше Аарон Несмит (пищяла) и Брус Браун (коляно), които имаха голям мач при загубата със 117-109 от Денвър в неделя.

Симоне Фонтекио завърши серия от 25-8, която обхващаше втора и трета четвърт и стигна до 76-53 с 9:26 до края в третата. Играйки една след друга и пропускайки няколко критични фигури, Пейсърс не можаха да съберат съществено завръщане.

Секстън обикновено не записва много минути – само 24 в този – но е средно почти почти 29 точки за 36 минути през последния месец, шестият най-добър коефициент в НБА.

Секстън е отбелязал най-малко 19 точки в шест поредни мача. Откакто се премести в титулярния състав, Jazz са с 15-3.

Два мача след като публикуваха рекорд на франчайза за процент голове от игра (67,1) при победата със 126-108 над Атланта в петък, Пейсърс стреляха 40% от терена.

Пейсърс: Продължете своето пътуване от шест мача в Сакраменто в четвъртък вечер.

Джаз: Продължете своето домакинство от шест мача срещу Голдън Стейт в сряда вечер.