Markkanen вкара 21, Jazz рали в четвъртата четвърт, за да победи Bucks 123-108
AP News | 2024-02-05 | 05:56:18

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Лаури Markkanen вкара 21 точки, за да поведе Юта Джаз до победа със 123-108 над Milwaukee Bucks в неделя вечер.

Колин Секстън вкара 19 точки, за да помогне на Джаз да прекъсне серия от три загуби. Джон Колинс добави 15 точки и 10 борби, а Кейонте Джордж имаше 19 точки и 10 борби.

Янис Адетокумбо поведе Бъкс с 33 точки, 13 асистенции и 7 борби. Боби Портис добави 27 точки, а Малик Бийзли имаше 16. Деймиън Лилард добави 12 точки, шест асистенции и две блокади за сезона, докато Милуоки игра без титулярите Брук Лопес и Крис Мидълтън.

Бъкс отбелязаха 19 точки от 16 проиграни играчи на Юта и не се отказаха от нито една променена игра до края на третото тримесечие.

След като изоставаше с 19 точки, Юта изтри пасива през четвъртата четвърт. Kelly Olynyk и Markkanen направиха една след друга тройки, за да започнат серия от 19-3, която доведе Jazz до 104-102 с 6:26 преди края. Марканен завърши надпреварата с втора зелена тройка.

Милуоки за кратко си върна преднина от една точка след подаване от Адетокумбо, преди Джаз да се оттегли завинаги. Юта отбеляза шест поредни притежания на топка — белязани от кошове на Джордж — за да увеличи преднината си до 123-108 за по-малко от минута преди края.

Джазът надигра Бъкс с 40-13 през четвъртата четвърт.

Ей Джей Грийн, Камерън Пейн и Джей Краудър комбинираха, за да съборят четири тройки, за да подхранват серия от 19-2 на Милуоки, за да открият втората четвърт. Адетокумбо акцентира върху удара с бягане, което даде преднина на Бъкс с 45-34. Юта пропусна 8 от 9 гола от игра и допусна четири загуби през първите пет минути на четвъртината.

Милуоки увеличи преднината си до 61-42 преди полувремето, след като Адетокумбо се наложи при падаване, за да завърши поредица от шест поредни притежания на топка, при които Бъкс отбелязаха.

Бъкс: Във Финикс във вторник вечер.

Джаз: домакин на Оклахома Сити във вторник вечер.