Маркус Йохансон отбелязва два гола, Уайлд победи Кепитълс с 5-3 за 3-та поредна победа
AP News | 2024-01-24 | 05:56:06

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Маркус Йохансон отбеляза два гола, Джоел Ериксон Ек и Маркус Фолиньо записаха гол и асистенция, а Минесота Уайлд победи Вашингтон Кепитълс с 5-3 във вторник вечер.

Единадесет играчите имаха точки за Уайлд, включително гол на Брок Фабер, а Филип Густавсон направи 31 спасявания за третата си поредна победа.

Минесота спечели три поредни победи и четири от пет, след като загуби осем от девет.

Антъни Манта отбеляза два пъти, а Т. Дж. Оши веднъж за безударните Кепитълс. Вашингтон загуби четири от седем, отбелязвайки повече от два гола само в три от тези мачове.

Загубени в събота в Сейнт Луис, Кепитълс започнаха вечерта със среден резултат от 2,34 гола на мач, третият най-лош в НХЛ, изпреварван само от Чикаго и Сан Хосе.

Отбелязването на голове не е проблем за Фейбър.

Лидерът по точкуване в НХЛ сред начинаещите защитници, Фабер постави Уайлда на дъската 97 секунди в играта, като щипна и преобразува оживен карамбол в края дъски. С точки в пет поредни мача — два гола и пет асистенции — Фабер има най-дългата голова серия от защитник за първа година в историята на отбора.

Близо три минути по-късно Фолиньо скочи, за да улови удара на Мат Болди, който отрази от стик на защитник, изпусна шайбата в гънката и бързо я заби за преднина от 2-0.

Дарси Кюмпер, който завърши с 25 спасявания за Вашингтон, нямаше почти никакъв шанс за нито един от двата гола.

Йохансон направи 3-0 в началото на втората с удар от лявата точка, който Куемпер вероятно ще направи искам обратно. Манта пренасочи подаването на Евгений Кузнецов в 10-та минута, за да успее да успее да успее за Вашингтон в рамките на две.

Ериксон Ек направи 4-1 в началото на третия с 20-ия си гол, марка, която той достига в три поредни сезона. Откакто сложи край на серия от 10 голови мача и вкара веднъж в 16 мача, най-добрият голмайстор на отбора има пет гола и пет асистенции по време на серия от пет точки.

Йохансон изведе Минесота напред с 5-1 с по-малко остават повече от седем минути, преди Оши и Манта да отбележат 1:21 гол късно.

Алекс Овечкин от Вашингтон остана без гол за седми пореден мач, нито пък направи асистенция. Той влезе с 37 точки, включително 19 гола, в 22 мача в кариерата си срещу Уайлд, регистрирайки точка във всеки мач, който е играл в Минесота от 12 октомври 2006 г., най-дългият период в кариерата му срещу един франчайз.

Кепиталс: Играйте в Колорадо в сряда.

Уайлд: Ще бъде домакин на Нешвил в четвъртък.