Мароко леко победи с 3-0 над Танзания в откриването на Купата на Африка
AP News | 2024-01-17 | 21:32:33

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Юсеф Ен-Несири трябваше да изчака, докато влезе на резервната скамейка, преди да отпразнува гол, който помогна на Мароко да спечели победа с 3-0 над Танзания в първия им мач за Купата на Африканските нации в сряда.

Празнествата на Ен-Несири първоначално бяха прекъснати от засада, след като той вкара третия гол за своя отбор в 80-ата минута. Той вече беше направил път на резервата Амине Харит да продължи вместо него, преди проверката на VAR да потвърди, че е бил настрани при центриране на Ашраф Хакими.

Това накара съотборниците на Ен-Несири да се втурнат към пейката на Мароко, за да поздравят нападателят на Севиля.

В крайна сметка това беше комфортна победа за „Атласките лъвове“, един от фаворитите преди турнира след достигането до полуфиналите на Световната купа в Катар.

Ромен Саис откри резултата в 30-ата минута, когато най-бързо отби, след като Айши Манула спаси пряк свободен удар на Хаким Зиех от границата на наказателното поле.

Първоначално Мароко срещна твърда съпротива от „Тайфа Старс“, които не успяха да постигнат нито един гол през първото полувреме. Те успяха да постигнат две през второто полувреме.

Но всички надежди на Танзания за разстройство бяха нанесени удар в 70-ата, когато Новатус Мироши беше изгонен с втория си жълт картон за нарушение. Той стана третият играч, получил червен картон на турнира.

Азедин Унахи подпечата победата седем минути по-късно, след като игра едно-две с Амине Адли и нанесе нисък удар в лявата греда, три минути преди Ен-Несири да има последната дума.

Конго трябваше да играе със Замбия в другия мач от група F в Сан Педро по-късно.