Маршан има 11-и пореден сезон с 20 гола, Хайнен получава 1-ви хеттрик, докато Бруинс победи Канадиенс с 9-4
AP News | 2024-01-21 | 05:32:33

БОСТЪН (AP) — Брад Маршан постави клубен рекорд, като отбеляза своя 20-ти гол за 11-ия пореден сезон, Дантон Хайнен постигна първия си хеттрик в кариерата си и Бостън Бруинс спечелиха с 9-4 над Монреал Канадиънс в събота за четвъртата си поредна победа.

Дейвид Пастрнак добави своя 30-и гол за отбора, Павел Зака ​​отбеляза 100-та в кариерата му, а Бруинс победиха дългогодишните си съперници за 12 път в 13 срещи. Чарли Койл и Джейк Дебруск също вкараха, а защитникът Брандън Карло отбеляза гол в първия си мач, откакто беше извън терена почти две седмици с това, което той нарече „малко сътресение“.

Маршанд развали равенството с члена на Залата на славата Джони Буцик и Патрис Бержерон, които и двамата имаха 20 гола в 10 поредни сезона.

Играйки за първи път, откакто напусна мач на 9 януари с неуточнена контузия, Линус Улмарк направи 17 спасявания за Бостън, който се подобри до 9-1-3 в последните си 13 мача.

Брендън Галахър, Коул Кофийлд, Джоел Армия и Майк Матисън отбелязаха за Монреал, който загуби пет от последните си седем.

При изравнен резултат 3-3, Хейнен се плъзна по дясното крило и стреля с пръст в далечната греда за втория си гол, извеждайки Бостън напред за добри 10:46 във втория период.

След това Койл вкара паса на Пастрнак в мрежата, правейки 5-3 по-малко от минута по-късно.

Резултатът на Галахър го намали до 5-4, преди Пастрнак да вкара при частично откъсване в началото на последния период, малко над 3 минути преди важния гол на Маршан.

Хайнен завърши трика си, вторият за Бостън в два мача, след като Пастрнак го направи при победата над Колорадо в четвъртък, с резултат от пауърплей по средата на третия.

Бостън спечели две от три срещи между Оригинални шест съперника, като финалът на сезонната серия идва на 14 март в Монреал.

„Странно е, но съм благодарен, че можем да играем срещу канадците четири пъти тази година, миналата година успяхме да играем срещу тях само три пъти“, каза треньорът на Бруинс Джим Монтгомъри на сутрешното скейт. „Това е игра на съперничество. Няма значение. Стръмна история тук между Бруинс и Монреал в продължение на десетилетия.“

Преди мача Бруинс проведоха своята четвърта вечер по повод Стогодишнината, почитайки период, който нарекоха „Нова кръв, Ново начало“ години от 1986-2000 г. . Най-важното беше спирането на серия от загуби от плейофите от 18 серии от Канадиънс през 1988 г.

Феновете на TD Garden освиркваха за кратко, когато започна видео почит с Канадските пързаляния с Купа Стенли, преди да преминат към аплодисменти, когато показаха успех срещу своите съперници. Членовете на Залата на славата Рей Бурк и Кам Нийли държаха банер с надпис: „Broke the Jinx“ заедно с някои бивши съотборници.

Отбраната на Бостън беше подсилена от завръщането на ветераните Карло и Дерек Форборт, които пропуснаха 20 мача поради неразкрита контузия в долната част на тялото.

Канадийнс: Домакин Отава във вторник.

Бруинс: Изправете се срещу Уинипег в понеделник в четвъртата от петте домакински срещи.