Мартенска лудост: Кели, Ъстби водят номер 8 в схемата Северна Каролина до победа с 59-56 NCAA над Мичиган Стейт
AP News | 2024-03-22 | 20:23:19

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Дея Кели имаше 13 точки, а поставената под номер 8 Северна Каролина издържа закъснение от номер 9 в схемата Мичиган Стейт за победа с 59-56, за да започне турнира на NCAA в петък.

Мария Гакденг имаше 17 точки и 10 борби, докато Алиса Ъстби имаше 16 точки и 17 борби, без усвояване по-голямо от това да извади последното пропускане на Кели при наказателното хвърляне с 3,2 секунди до края, когато часовникът изтече.

Изглеждаше, че Tar Heels (20-12) са уредили това, отваряйки преднина от 16 точки рано и все още води с 54-42 с 3:22 преди края. Но спартанците (22-9) имаха последно рали в тях и намалиха нещата до 57-56 след тройка на Терин Халок от десния ъгъл 5,4 секунди преди края.

Но това беше толкова близо, колкото те имат. Кели направи достатъчно на фаул линията, докато Северна Каролина спечели третия си пореден мач за NCAA.

Спартанците почти направиха драматично завръщане в първия сезон на треньора Робин Фралик. Фралик и треньорът на Северна Каролина Кортни Бангарт са дългогодишни приятели и се прегръщат след първата им среща като противникови треньори.

Северна Каролина ще играе срещу победителя от мача между училището-домакин и номер 1 в общите семена Южна Каролина и 16-ия поставен презвитериан, шампион на Голямата южна конференция, който загуби с 99-29 на този етаж през декември.

Ъстби имаше 10 точки през първата и втората четвърт, когато Северна Каролина поведе с 23-7. Мичиган Стейт видя най-добрите си играчи, Джулия Айро и Мойра Джойнър, които направиха по три фаула през първите 20 минути.

Спартанците направиха равенство в рамките на 35-27 на почивката след подаване на Тори Озмънт с една ръка, докато тя падаше от коша.

Арената с 18 000 места постоянно се пълнеше по време на откриването на Олбъни 1 Регионални като фенове на Южна Каролина — отборът водеше нацията през този сезон със средно 16 489 души в домакинските си мачове — пристигнаха, за да гледат мача на стартовия турнир номер 1 по-късно в петък.

СЛЕДВАЩО

Северна Каролина се насочва към вероятен мач с училището-домакин, непобедените Gamecocks, в неделя. Tar Heels имаха преднина от 11 точки пред Южна Каролина у дома в ACC/SEC Challenge през ноември, преди да паднат с 65-58.

___

AP March Madness група: https: //apnews.com/hub/ncaa-womens-bracket/ и покритие: https://apnews.com/hub/march-madness