Мартин изпълнява наказателни удари в последната секунда, за да издигне № 24 FAU над Тюлейн, 85-84
AP News | 2024-01-12 | 04:41:04

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — Алия Мартин уцели два от трите наказателни удара, след като беше фаулиран от Джейлън Форбс от Тюлейн при отчаяно 3 - опит за точка, който не беше близо до влизане с по-малко от секунда оставаща и номер 24 Флорида Атлантик се измъкна с победа с 85-84 над Зелената вълна в четвъртък вечер.

Мартин пропусна второто безплатно хвърляне, но направи третото, за да осигури резултат, който помогна на FAU да избегне това, което би било втора поредна загуба, след като бяха разстроени в Шарлът - където паднаха със 70-68 при наказателни хвърляния с 1,7 секунди до края.

Ник Бойд завърза рекорд в кариерата си с 21 точки, за да поведе FAU (12-4, 2-1 American Athletic), който водеше с 83-74 след 3 на Брандън Уедърспуун 3:03 преди края, но почти се срина.

Тюлейн отговори със зашеметяваща серия от 10-0, включваща 3 на Forbes и двойка оспорвани спирания при шофиране от Колин Холоуей, като вторият даде преднина на Зелената вълна с 84-83 с 28 секунди преди края.

След това FAU пропусна два пъти, но отскочи и двата пъти, за да уреди третия удар, при който беше отсъден решаващият фал.

Владислав Голдин имаше 19 точки и 11 борби за ФАУ, докато Джонъл Дейвис и Мартин вкараха по 14 точки.

Форбс вкара 28 точки, а Кевин Крос добави 20 точки и 11 борби за Тулейн (10-5 , 1-2), който загуби втория си пореден мач в лигата.

Флорида Атлантик водеше с 39-38 на полувремето и увеличи преднината си до 10 през първите пет минути на второто полувреме, когато Бойд допринесе за чифт тройки, а Мартин добави още един.

Тюлейн се върна в рамките на точка, когато наказателните удари на Крос направиха 73-72.

Тогава Бойд направи още 3, докато беше фаулиран от Пърси Даниелс и завърши играта за 4 точки с наказателно хвърляне за да стане 77-72. Той добави шестата си тройка в мача малко след това, за да направи 80-74 при 4:05 оставащи точки.

FAU: Бухалите направиха осем от своите 14 тройки през втората половина. ... FAU изпревари Tulane с 42-33, включително 18 офанзивни борби, които доведоха до 22 точки за втори шанс (включително точките за победа). Бухалите спечелиха 39 от последните си 41 мача, в които надскочиха опонента си.

Тулейн: Тулейн загуби 53 поредни загуби срещу опоненти от Топ 25 след победа със 72-63 над тогавашния номер. 25 Щат Северна Каролина на 22 декември 1999 г. ... Тре Уилямс, трансферен гард от Орегон Стейт, който отбеляза 10 или повече гола в половината от мачовете си този сезон, се очакваше да бъде на разположение, но остана извън линията за трети пореден път игра с контузия на глезена.

FAU: Домакин на UAB в неделя.

Тулейн: В Тълса в неделя.