Мартинес блести в изпълнението на дузпи, докато Вила достига до полуфиналите на Лига на конференциите Европа. Фиорентина побеждава
AP News | 2024-04-18 | 22:50:04

Емилиано Мартинес спаси два точкови удара, а Дъглас Луис реализира решителната дузпа за Астън Вила, за да надделее с 4-3 в дузпа над Лил и да се класира за полуфиналите на Лига на конференциите Европа в четвъртък.

След като Вила спечели първия мач от четвъртфиналите си с 2-1 миналата седмица, Юсуф Язиджи и Бенджамин Андре отбелязаха във всяко полувреме за преднината на Лил от 2-0, преди голът на защитника Мати Кеш в 87-ата минута да изравни общия резултат 3-3, за да предизвика продължения .

Вила е на първия си европейски полуфинал от 1982 г. насам и ще се изправи срещу Фенербахче или Олимпиакос за място на финала на 29 май в Атина.

Фиорентина, миналогодишният втори шампион, също достигна полуфиналите, след като Николас Гонзалес и Кристиано Бираги отбелязаха в продълженията, за да победят Виктория Пилзен с 2-0 във втория мач. Откриващият мач бе равенство без голове. Италианският отбор ще се изправи срещу ПАОК или Клуб Брюж. Бразилският халф на Пилзен Каду получи червен картон в 66-ата минута.

Четирите реванши от четвъртфиналите на Лига Европа бяха по-късно в четвъртък, като Ливърпул трябваше да преодолее пасив от три гола срещу Аталанта.

Уест Хям беше домакин на новия шампион на Бундеслигата Байер Леверкузен след загуба с 2-0 в Германия, докато Рома има предимство от 1-0 в изцяло италиански мач срещу Милан. Бенфика играе срещу Марсилия с предимство от 2-1.