Мартини хоумърдва два пъти, Монтас записва 6 ининга, а Червените победиха Нешънълс с 8-2 в началото
AP News | 2024-03-28 | 00:49:02

СИНСИНАТИ (АП) — Ник Мартини хоумра два пъти и кара в пет ръна в първия си старт в първия ден, Франки Монтас записа шест шатаут ининг в дебюта си в Синсинати и Червените постигнаха победа с 8-2 над Вашингтон Нешънълс в четвъртък.

Мартини, 33-годишен назначен нападател с четвъртия си отбор от висшата лига от 2018 г. насам, попадна хоумър с два ръна във втория ининг и удар с три ръна в третия за преднина от 7-0 на Джосая Грей (0-1). Мартино стана първият играч на Синсинати, който вкара два хоумъра в първия ден след Адам Дън през 2007 г.

Монтас (1-0) се присъедини към Червените с $16 милиона, едногодишен договор като свободен агент и 31-годишният десничар допусна четири попадения за шест ининга, като направи четири удара и нито един удар. Той претърпя операция на устната кухина на 21 февруари миналата година, докато беше с Ню Йорк Янкис, и направи единствения си мач в голямата лига за годината на 30 септември.

Грей изравни връхната си точка в кариерата, като допусна седем ръна, отказвайки се от осем попадения в четири ининга с шест страйкаута и две проигравания.

Еди Росарио, който направи своя дебют в Nationals, след като беше добавен към списъка на Висшата лига, удари хоумър с два ръна в седмия срещу Емилио Паган.

Спенсър Стиър имаше две попадения и два RBI за Синсинати.

Левичарят Патрик Корбин е планирано да започне за Nationals срещу десничката на Reds Хънтър Грийн, докато серията продължава в събота.