Масатака Йошида отбеляза 1 от 3 домакинства за Ред Сокс, които победиха Ейнджълс с 5-4
AP News | 2024-04-14 | 23:16:49

БОСТЪН (AP) — Масатака Йошида отбеляза първия си домакин за сезона, един от трите домакинства от Бостън в неделя, и Ред Сокс победи Лос Анджелис Анджелис с 5-4.

Определеният нападател Йошида удари своя елиминиращ Хосе Суарес в шестия ининг и вкара рънър. Тайлър О'Нийл и Тристън Касас удариха един след друг два аута с хоумърс в първия удар на лявата ръка Тайлър Андерсън (2-1).

След седем нулеви ининга във всеки от първите му два започва, Андерсън записа 4 1/3, отказвайки се от три ръна при четири удара и три проигравания (едно умишлено) с четири удара.

Брандън Друри намали дефицита със соло удар във второто, първото му домакинство серия на сезона, от титуляра на Бостън Браян Бело (2-1), който записа 5 1/3 ининга, отказвайки се два пъти при шест попадения и две проигравания с осем удара.

Кенли Янсен получи своя четвърти спасяване на сезона, което му дава 424 за кариерата му. Това е изравнено с Джон Франко за пето място в историята на висшата лига.

Jansen имаше нестабилен девети ининг, позволявайки на първите си трима удари да достигнат базата. Той се отказа от бягане при жертвения флай на Антъни Рендън, преди да удари Луис Ренгифо и Майк Траут, за да сложи край на играта.

Рендън имаше две попадения. След като започна сезона с 0 за 21, той достигна 12 за 29, като оттогава постигна 0,414.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Ангели: 1B Нолан Шануел (натъртване на тестисите) беше извън старта състав, но наличен от пейката. Той напусна съботния мач в края на третия ининг, след като направи фаул на терена в горната част на ининга. Той се очаква да се върне в състава в понеделник.

Ред Сокс: 3B Рафаел Девърс беше извън титулярния състав, четвърти пореден мач, който той пропуска заради възпалено ляво рамо. Мениджърът Алекс Кора каза, че смята, че Девърс ще се върне в състава в понеделник. … INF Вон Грисъм, отсъстващ през целия сезон с разтежение на лявото сухожилие, отбеляза 0 за 4, изпълнявайки ролята на DH в игра за рехабилитация за Triple-A Worcester. … INF/OF Роб Рефснайдер, отсъстващ през целия сезон с фрактура на пръста на левия крак, влезе 1 за 3, играейки в дясното поле в рехабилитационен мач за Triple-A Worcester.

Angels: LHP Патрик Сандовал (1-2, 6.57) е планиран да открие серията от четири мача в Tampa Bay в понеделник. Той пое загубата в последното си излизане, 9 април срещу Rays, отказвайки се от четири ръна за пет ининга. В седем участия в кариерата си (шест титуляри) срещу Тампа Бей той е 0-3 (3.69). Лъчите все още не са обявили титуляр.

Red Sox: Бостън е домакин на Cleveland Guardians за серия от четири мача, започваща в понеделник, традиционната сутрешна игра на Деня на патриотите, започваща в 11:10 ч. RHP Xzavion Къри трябва да направи сезонния си дебют за Пазителите, след като беше отстранен от вирусно заболяване. Red Sox все още не са обявили титулярен питчър.