Матю Барзал вкара във 2-ро продължение, докато Айлъндърс победиха Хърикейнс с 3-2, за да избегнат пробив в серията
AP News | 2024-04-27 | 00:08:34

НЮ ЙОРК (АП) — Матю Барзал вкара втория си гол в мача при отклонение 1:24 във второто продължение и Ню Йорк Айлъндърс победиха Каролина Хърикейнс с 3-2 в мач 4 в събота, за да избегнат поражение в серията от плейофите в първия кръг.

Жан-Габриел Паго също вкара, а Семьон Варламов спря 42 удара — включително 18 в продълженията — за да помогнат на островитяните да предотвратят елиминацията.

Сет Джарвис и Щефан Нойсен отбелязаха, а Фредерик Андерсен завърши с 33 спасявания за Каролина, която се стреми да премине към втори кръг за пети път от шест години.

Мач 5 е Вторник вечерта в Роли, Северна Каролина.

Варламов спря удар на Джордан Стаал в първата минута на второто продължение. След това Робърт Бортуцо от островитяните отправи удар от точката, който отрази Барзал за победата.

Това беше първият гол на островитяните в продължение в плейофите след Антъни Бовилие в мач 6 от финалите на Източната конференция през 2021 г. срещу Tampa Bay във финалния мач в Nassau Coliseum. Светкавицата спечели тази серия у дома в игра 7.

И двата отбора имаха положения в началото на първото продължение. Варламов спря опит на Йеспери Котканиеми в 1:37. Андерсен отказа Брок Нелсън в двубой 2-на-1 с Андерс Лий в 3:45.

Джарвис имаше удар близо до средата на периода, който Варламов улови и изцеди, предизвиквайки скандирания „Вар-ли! Var-ly!“ от публиката на UBS Arena.

Имаше известно блъскане и блъскане в края на първото продължение, когато Лий направи изключение и беше съборен с лакът от защитника на Каролина Дмитрий Орлов след сирената.

При изравнен резултат 1-1 след два периода, островитяните започнаха третия с първата си силова игра в мача, благодарение на дузпа, отсъдена на Себастиан Ахо от Каролина в края на втория.

Те се възползваха, когато Pageau получи рикошета от удара на Ноа Добсън и стреля покрай Андерсен от левия кръг в 1:38. Това беше вторият гол на островитяните от шест силови игри в серията срещу отбор на Ураганите, който беше първи в лигата по изпълнение на дузпи през сезона.

Каролина изравни с втория си гол в мача, когато Ноесен пренасочи пас отпред от Теуво Теравайнен с 5:52, оставащи за втория си гол от серията.

Ураганците надиграха островитяните с 8-6 в напрегнат първи период и отбелязаха, за да поведат.

Отчаяните островитяни излязоха агресивни и имаха по-добри шансове в началните минути на играта, но не можа да преобразува. Андерсен направи страхотно спасяване, за да откаже Пиер Енгвал отпред около четири минути след това.

Ураганите изиграха първата си мощна игра в 7:14, когато Лий от островитяните беше изгонен за спъване. Те се възползваха само 46 секунди по-късно, когато Джарвис получи изгубена шайба в предни позиции и я вкара отляво за секундата си от серията.

След бавно начало на втория период и двата отбора имаха шансове тъй като Ураганите имаха предимство от 12-8 при удари.

Нито един от отборите не успя да отправи удар към вратата, докато Дмитрий Орлов от Каролина не направи опит за 4:51. Островитяните не получиха първия си удар до опита на Кайл Палмиери в 6:58. Андерсен отказа бекхенда на Лий отблизо в 8:38.

Айлъндърс изравниха малко след средата на периода. Барзал направи добър ход, за да разклати защитника Брейди Скей, спря, докато се пързаляше отдясно наляво над десния кръг и отправи изстрел, който премина покрай Андерсен за първия му гол от серията.

По-малко от две минути по-късно, Ударът на Орлов от дясната страна мина извън маската на Варламов и вратарят също трябваше да направи няколко хубави спасявания в края на последните 4 1/2 минути на периода, за да поддържа равенство.

Нападателят на Айлъндърс Мат Мартин беше изваден от състава поради контузия в долната част на тялото. Той пропусна тренировката в сряда, но игра в игра 3 в четвъртък вечерта, след като беше взето решение за времето за игра. Руслан Исхаков зае мястото си в състава.