Матю Стафорд хвърля 2 TD подавания, Рамс се издигат в надпреварата за плейофите на NFC с 28-20 победа над Командърс
AP News | 2023-12-18 | 02:32:35

ИНГЪЛУУД, Калифорния (AP) — Матю Стафорд подава за 258 ярда и удари Купър Куп и Демарк Робинсън за тъчдауни, водейки Лос Анджелис Рамс до победа с 28-20 над свободно падащия Вашингтон Командърс в неделя.

Осемте приема на Куп за 111 ярда бяха подчертани от улавяне на 62 ярда TD веднага след полувремето за Рамс (7- 7), които спечелиха четири от пет, за да си проправят път към плейофната картина дори в самоописан сезон на ремоделиране.

Кайрън Уилямс преодоля първите две загубени грешки в двугодишната си кариера в НФЛ, за да се втурне за 152 ярда и тъчдаун, докато неговите Рамс се плъзнаха в една от трите позиции за уайлд кард в плейофите на NFC заедно с други отбори 7-7 Ню Орлиънс и Минесота.

Отбраната на Рамс до голяма степен затвори командирите (4-10) през първите три четвърти, преди резервният куотърбек на Вашингтон Джейкъби Брисет да направи нещата интересни в първото си значително игрово време за сезона.

Брисет освободи Сам Хауъл през четвъртата четвърт и веднага поведе два тъчдаун удара за командирите, които загубиха пет поредни. Къртис Самюел хвана две TD подавания, включително грабване от 3 ярда с 1:46 за игра.

Хауъл подаде за 102 ярда и хвърли 19-ярдов TD пас към Самуел през третата четвърт за първите точки на Командите, но те се завърнаха от прощалната си седмица с повече от същите пропуски в защита, нападателна неефективност и умствени грешки, които доминираха през последните три месеца от четвъртия сезон на треньора Рон Ривера.

Брисет обаче незабавно даде искра на Вашингтон: Тери Маклорин хвана TD пас от 29 ярда и след това направи приемане от 48 ярда – първото подаване на Вашингтон играйте през целия сезон по-дълго от 40 ярда — на Лос Анджелис 1 с 4:47 за игра.

Благодарение на малко схематично управление на часовника, тъчдаун, изваден от дъската чрез намеса в нападателен пас и удължаващ пас обаждане за намеса при четвърти даун срещу Дерион Кендрик от Лос Анджелис, командирите се нуждаеха от осем щраквания, преди TD на Брисет да подаде към Самуел повече от три минути по-късно.

Но допълнителната точка на Джоуи Слай беше блокирана от Коби Дюрант, а Къп отби шута от външната страна извън границите, преди Рамс да изтече времето.

Брисет, който започна 11 мача за Кливланд през миналия сезон, завърши 8 от 10 за 124 ярда и две TD.

Лос Анджелис можеше да превърне този мач във взрив с по-добро изпълнение през първото полувреме. Стафорд завърши първите си 12 подавания, докато Рамс започнаха с две дълги удари, довели до 155 ярда, но само три точки.

Командърите също пропиляха единствената си ранна възможност за гол, когато пасът на Хауъл беше отбит на четвърти и 1 на Лос Анджелис 12.

Рамс водеха само с 13-0 на полувремето, въпреки че взеха топката във Вашингтон 10 на четири от петте си удара, но Куп тичаше напълно неохранен по страничната линия на Вашингтон във втората игра на второто полувреме и Стафорд го удари за втората най-дълга голова игра на Рамс за сезона.

ТРАВМИ

Командири: P Tress Way ставаше бавно, след като беше ударен, докато падаше при ужасен удар в края на първото полувреме. Той беше оценен за сътресение и контузия на гърба, но се върна през второто полувреме. ... LT Charles Leno Jr. напусна през второто полувреме с контузия на прасеца. ... Водещият ръшър Джеймс Робинсън-младши отпадна с контузия в подколенното сухожилие, получена преди сбогом.

Рамс: CB Ahkello Witherspoon напусна с контузия в слабините през четвъртата четвърт. ... Стартиране на RT Rob Havenstein (слабини) и WR Туту Атуел (сътресение) отпаднаха. ... Резервният DB Tre Tomlinson контузи бедрото си през второто полувреме.

Командири: В New York Jets в неделя.

Рамс: Домакин на Ню Орлиънс в четвъртък.