Матюс отбелязва гол, докато Мейпъл Лийфс победи Бруинс с 3-2, за да изравни серията си от по 1 мач за всеки
AP News | 2024-04-23 | 04:16:33

БОСТЪН (АП) — Оустън Матюс вкара при откъсване, за да направи равенство в третия период осем минути преди края и Торонто Мейпъл Лийфс победиха Бостън Бруинс с 3-2 в понеделник вечерта, за да завържат плейофната си серия от първия кръг с по един мач.

Иля Самсонов спря 27 удара за Торонто, който прекъсна серия от осем загуби срещу Бостън над 534 дни, датиращи от ноември 2022 г. Макс Доми и Джон Таварес също вкараха за Мейпъл Лийфс, които не са побеждавали Бруинс в плейофна серия от 1959 г.

Морган Джики и Дейвид Пастрнак отбелязаха за Бостън. Линус Улмарк, който започна като част от вратарската ротация, въпреки че Джереми Суейман спечели мач 1 в събота, направи 30 спасявания.

Мач 3 е сряда вечер в Торонто.

Бостън поведе с 1- 0 и 2-1, но мачът беше равен през по-голямата част от третия период, докато Доми не подаде пас от зоната на защита към Матюс, който водеше НХЛ с 69 гола този сезон. Той го сложи в ръкавица, докато пресичаше неутралната зона, изпусна го пред стика си, нахлу във вратаря и го победи, за да даде на Торонто първата преднина в серията.

Две нощи след като Swayman спъна Торонто с 5-1, Leafs победиха Ullmark най-малко два – а вероятно и три – пъти във втората, преди да им бъде приписан изравнителният гол.

При оставащи около шест минути в средата на периода вратарят на Бруинс улови удара на Кале Ярнкрок, но ръкавицата му може да е била над линията, когато го направи. Повторенията никога не уловиха ясна картина на шайбата и линията, така че решението за липса на гол на леда беше потвърдено.

Около три минути по-късно – само 4 секунди след дузпа на Бостън за твърде много мъже на леда – Тайлър Бертуци хвърли шайба от въздуха в мрежата. Въпреки че беше отсъден гол на леда, повторенията показаха, че стикът на Бертуци е над напречната греда и той беше изваден от дъската.

Около 90 секунди по-късно обаче Таварес вкара един, който не остави съмнение, обръщайки и симулира удара, преди да измъкне шайбата покрай Улмарк, за да направи 2-2.

Бруинс, които откриха преднина от четири гола при откриването в събота, получиха мощен гол в средата на първия период след подаване от Брад Марчанд към Джийки. Само 50 секунди по-късно Доми направи два удара при рикошет, за да изравни 1-1.

Бостън поведе с 2-1 само 8 секунди преди края на първия, когато Павел Зака ​​направи пас с бекхенд, за да уреди Пастрнак.