Матюс отбелязва отново, а Доми има 2 гола, когато Мейпъл Лийфс победи Голдън Найтс със 7-3
AP News | 2024-02-23 | 07:56:20

ЛАС ВЕГАС (AP) — Остън Матюс отбеляза отново, за да продължи своя цвъртящ прилив, Макс Доми отбеляза два гола и Торонто Мейпъл Лийфс победиха Вегас Голдън Найтс със 7-3 в четвъртък вечер за шестата си поредна победа.

Джейк Маккейб, Дейвид Кампф, Джон Таварес и Понтус Холмберг също отбелязаха за Торонто. Мартин Джоунс направи 23 спасявания.

Матюс удължи головата си серия до пет мача с 10 гола и 13 точки през този период. В сряда в Аризона Матюс стана най-бързо роденият в САЩ играч, постигнал 50 гола за сезон, достигайки тази граница в 54 мача. Той има най-добрите 52 гола в НХЛ този сезон.

Мичъл Марнър имаше две асистенции, за да удължи поредицата си от точки до пет мача, давайки му 13 за този период. Уилям Найландър удължи поредицата си от точки до шест игри. Двата гола на Доми му донесоха точка от 400 за кариерата му.

Джонатан Марчесо отбеляза гол и асистенция за Голдън Найтс, а Уилям Карлсон и Майкъл Амадио отбелязаха по един гол. Шей Тиодор вдигна две асистенции. Вегас загуби четири от пет мача, като всяка загуба дойде у дома.

Торонто пое отговорност рано, като поведе с 4-0 в първия период, в който двата отбора комбинираха 37 удара към вратата, включително 23 от Кленовите листа.

Четирима различни скейтъри отбелязаха за Торонто преследва вратаря на Голдън Найтс Адин Хил с 5:40 до края на периода, след като той предаде три гола при 19 изстрела. Хил, чиято игра в мрежата беше критична в опита на Вегас за Купа Стенли миналия сезон, загуби четири поредни старта.

Но това не беше само на Хил. По-малко от две минути след като Логан Томпсън зае мястото на Хил, той позволи на Доми да отбие гол.

Карлсон поставя Найтс в резултата 51 секунди във втория период, което му осигурява най-висока серия от три гола за сезона. Но Лийфс отвърнаха два пъти на голове на Доми и Холмберг, за да потушат всякакъв шанс за завръщане.

Не че Вегас не опита. Marchessault и Amadio отбелязаха 1:25 в третия период, за да доведат Найтс до 6-3. Това беше трета поредна игра на Амадио с гол.

Матюс обаче вкара при пренасочване в средата на периода за преднина от четири гола.

Това беше на Найтс първи мач, откакто капитанът и водещ голмайстор Марк Стоун получи контузия в горната част на тялото. Треньорът Брус Касиди каза, че Стоун е седмица за седмица.

Кленови листа: в Колорадо в събота.

Златни рицари: в Отава в събота.