Маункасъл и Матео доведоха Ориолс до победа със 7-2 над Янкис в решаваща серия
AP News | 2024-05-02 | 22:05:48

БАЛТИМОР (AP) — Райън Маунткасъл и Хорхе Матео се прибраха и караха в два ръна, за да издигнат Балтимор Ориолс до решаваща серия 7- 2 победа над Ню Йорк Янкис в четвъртък.

Райън Маккена също се свърза и тройният удар на Джордан Уестбърг помогна на Ориолс да завършат пето място в четири ръна, за да преследват титуляра на Янкис Карлос Родон (2-2) и да осигурят трета победа от сета от четири игри, първата този сезон между вероятни претенденти за AL East.

Десният Кайл Брадиш допусна едно бягане в 4 2/3 ининга в първия си старт, след като започна сезона на 15 -дневен списък с наранени с UCL щам. Кийгън Акин (1-0) оттегли четирима батъри, като същевременно позволи рън в среден релеф.

Глейбер Торес направи първия си хоумрън, но също така направи третата грешка на янките от серията, за да помогне за удължаване на решаващия ининг на играта .

Рондън постигна всички седем ръна в Балтимор — шест спечелени — при осем попадения в най-краткото си излизане през 2024 г.

Той избяга от заредените си бази, без изход във второто преди самостоятелния удар на Маунткасъл в третия, и на Матео и Маккена в четвъртия.

След като Маунткасъл се отличи в друг манш в петия, Антъни Сантандер приземи потенциална топка за двойна игра на крачка. Вместо това, Торес опипа топката, опитвайки се да прехвърли подаването с гола ръка на Волпе и двамата бегачи бяха в безопасност без нито един аут.

След посещение от треньора по питчинг Мат Блейк, Уестбърг изкара плъзгача 2-1 на Родон надолу по средата до основата на стената в ляво-център, за да наложи и двамата бегачи, след което се върна у дома след саможертвата на Матео от нововлезлия релийър Рон Мариначо .

Брадиш хвърли 51 от 84 терена за удари при завръщането си от назначение за рехабилитация, което приключи по-бързо, отколкото някои очакваха. Той избяга от задръстване, заредено с бази, два аута в първия и си тръгна с бегачи в ъглите в петия, преди Акин да накара Антъни Рицо да изскочи до кратко.

СТАЯ ЗА ТРЕНИРОВКИ

Yankees: LF Алекс Вердуго се завърна в състава и удари шести, след като пропусна три мача в списъка за бащинство. ... Опциониран C Carlos Narvaez към Triple-A Scranton/Wilkes-Barre.

Илиги: Активиран Брадиш и назначен RHP Йохан Рамирез. ... Тъй като Bradish стартира в четвъртък, LHP John Means (щам на предмишницата) ще направи първия си старт за сезона в събота, след като беше активиран от списъка с контузени в сряда. ... OF Austin Hays (ляв прасец) тренираше за удари и тренировки на терена и скоро може да отиде на назначение за рехабилитация, каза мениджърът Брандън Хайд.

Yankees: RHP Маркъс Строман (2-1, 3.69) изглежда да се възстанови след мач с четири ининга – най-краткият му за сезона – в първия мач от шест мача в домакинството петък вечер срещу Детройт.

Orioles : RHP Коул Ървин (2-1, 3.49) се опитва да удължи участъка си от 14 1/3 ининга без гол, когато Балтимор започва гостуване от пет мача в Синсинати в петък вечер.