Маями се развихри през 2-ро полувреме, дръпна се до върха № 16 Клемсън 95-82
AP News | 2024-01-04 | 05:16:19

КОРАЛ ГЕЙБЪЛС, Флорида (AP) — Найджъл Пак вкара 20 от своите 25 точки през второто полувреме, Матю Кливланд и Норчад Омиър добави по 23, а Маями победи номер 16 Клемсън с 95-82 в сряда вечерта, за да подобри до 9-0 у дома този сезон.

Кишон Джордж и Бенсли Джоузеф добавиха по 12 за Ураганите (11-2 , 2-0 Atlantic Coast Conference), които имат 7-3 срещу класирани противници от началото на миналия сезон. Пак вкара 13 от точките на Маями в серия 21-6, която даде преднина от девет точки на ураганите след 10 минути преди края и те останаха напред до края на пътя.

Джоузеф Жирар III вкара 18 точки и Пи Джей Хол вкара 17, преди да направи фаул срещу Клемсън (11-2, 1-1). Чейс Хънтър вкара 16 за Тигрите – които водеха с шест на полувремето, с осем в началото на второто полувреме и търсеха първото си начало с 12-1 от сезон 2017-18.

Вместо това защитата просто се разпадна. Маями отправи 12 от 14 удара в 11-минутен период от второто полувреме и завърши със 75% стрелба – 21 за 28 – в последните 20 минути.

И това беше с нов състав за Ураганите. Ууга Поплар, вторият водещ голмайстор на Маями, пропусна мача с изкълчен глезен. Джордж започна на негово място и спечели всичките си 12 точки с тройки.

Чонси Уигинс отбеляза 12, а Иън Шифелин имаше 11 за Клемсън.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Клемсън: Никой активен играч няма повече точки срещу Маями от Жирар, който отбеляза 118 в шестте си изяви в кариерата срещу Ураганите. Той вкара 100 в пет мача срещу Маями, когато беше в Сиракуза. Жирар, който е най-добрият голмайстор в гимназията на Ню Йорк за всички времена - неговите 4763 точки в Glens Falls High са с около 1800 повече от всеки друг в историята на щата - смятан за Маями, преди да подпише със Сиракюз.

Маями: Поредицата от 54 последователни мача на Poplar приключи и Hurricanes използваха третия си стартов състав за сезона — което съответства на общия им брой от целия минал сезон. Poplar беше започнал в 48 от 49 мача през последните два сезона; изключение беше домакинският финал от миналия сезон, когато Маями отдаде почит на своите възрастни. Поплар не беше обезпокоен, като отбеляза шест тройки, докато Маями спечели, за да спечели номер 1 в ACC.

ЗНАЧЕНИЯ В АНКЕТАТА

Клемсън се появи във всяка от последните пет анкети и загуба по пътя към отбор, който беше класиран до номер 8 по-рано този сезон, вероятно няма да изхвърли Тигрите от класацията. Но мачът в Северна Каролина в събота със сигурност ще изиграе важна роля в решенията на гласоподавателите преди следващото допитване да излезе в понеделник.

Клемсън: Домакин номер 8 Северна Каролина в събота.

Маями: Посещение на Уейк Форест в събота.