Майер отбелязва 3 гола, когато Дяволите победиха Блус и донесоха първата победа на временния треньор Травис Грийн
AP News | 2024-03-08 | 04:57:19

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Тимо Майер вкара три гола и добави асистенция при гол на празна врата на Ерик Хаула и Дяволите победи Сейнт Луис Блус с 4-1 в четвъртък вечерта, давайки първа победа на временния треньор на Ню Джърси Травис Грийн, след като смени Линди Ръф по-рано тази седмица. слабо представящите се Devils прекъснаха серия от три загуби и спечелиха едва за четвърти път в 11 мача. Нико Доус направи 23 спасявания за Ню Джърси, което загуби 5-3 съдийско решение срещу Флорида в първия мач на Грийн.

Брандън Саад вкара за сините, които загубиха две поредни загуби и остават извън позицията за уайлд кард в Западната конференция. Джордан Бинингтън направи 29 спасявания.

Това беше мач за пробив за Майер, който беше придобит в хитова сделка със Сан Хосе в края на февруари 2023 г. Въпреки че даде голямо тяло на дяволите, той никога не отбеляза головете както имаше с акулите.

Срещу сините Майер заложи на дяволите преднина от 3-1 през първите два периода, нещо, от което Ню Джърси се нуждае, за да се класира късно за плейофите. Швейцарецът откри резултата с бекхендър в близка игра при 13:24. Малко по-малко от три минути по-късно той стигна до своя 16-ти за сезона отблизо при хубав пас през айс от Палат.

След като Саад затвори с разлика в 9:03 на втория период, 27-годишният футболист отбеляза своя пети хеттрик в кариерата с удар от десния кръг.

Майер получи шанса да играе на ниско ниво в силовата игра, защото Дяволите задържаха Тайлър Тофоли (26 гола) като предпазна мярка, в случай че решат да го раздадат преди крайния срок за търговия в петък.

Шапки бързо бяха хвърлени на леда и феновете в Prudential Center започнаха да скандират „Тимо Майер, Тимо Майер“. 29-годишният футболист подписа двугодишен договор за 3 милиона долара. Той има шест гола и 15 асистенции в 62 мача.

Шведът също беше глобен с $2000 за второто си нарушение на правилото на НХЛ, забраняващо гмуркане и разкрасяване в опит да тегли дузпи.

Блус: Завършете бягането в района на Ню Йорк при Рейнджърс в събота.

Девилс: Домакин на Каролина Хърикейнс в събота.