Майер вкарва два гола, Тофоли печели мача като Devils преднина на Ред Уингс 3-2
AP News | 2023-12-24 | 04:56:34

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Тимо Майер вкара два гола, а Тайлър Тофоли отклони гол за напред със 7:15, за да играе срещу водят Ню Джърси Девълс до победа с 3-2 над падащия Детройт Ред Уингс в събота вечерта.

Витек Ванечек направи 22 спасявания и се възползва от удар встрани от гредата на Даниел Спронг в късна силна игра в помагайки на Дяволите да сложат край на серия от три мача без победа (0-2-1).

Патрик Кейн и Шейн Гостисбехер се отчетоха за Ред Уингс, които загубиха пет от шест. Майкъл Хътчинсън игра добре в първия си старт за Детройт, като направи 32 спасявания.

Тофоли отбеляза първия си победен гол като Дявол, пренасочвайки удара на Джеспър Брат покрай Хътчинсън.

Детройт изигра последните 25 и повече минути без центъра на четвъртата линия Кристиан Фишер и защитника Джеф Петри, след като те се нахвърлиха един в друг при сблъсък в зоната на Ред Уингс. Трябваше да се помогне на Фишер да излезе от леда.

Майер изравни мача 2:46 в третия период с трети гол в последните два мача. Неговият удар от левия кръг попадна между Хътчинсън и ръката му и се плъзна в мрежата.

Gostisbehere даде преднина на Ред Уингс с 2-1 в средата на втория период с удар от десния кръг, след като беше наместен от Спронг.

Кейн, който отбеляза два гола при дивата победа със 7-6 при дузпи над Флайърс в петък вечер, се нуждаеше само от 4:22, за да изведе Ред Уингс на таблото с четвъртия си гол в последните три игри. Бившият съотборник на Блекхоукс, Алекс ДеБринкат, направи това с напречен пас за удар в отворена врата.

Майер го завърза в 11:51, като прехвърли отскочилия удар на Майкъл Маклауд покрай беззащитен Хътчинсън, който беше подписан по-рано тази седмица с Вил Хюсо и Алекс Лион, аутирани с контузии.