Майк Яз се прибира във Фенуей след посещение на дядото от Залата на славата; Джайънтс победиха Ред Сокс с 3-1
AP News | 2024-05-02 | 22:08:48

БОСТЪН (AP) — Майк Ястрземски беше посетен от дядо си Карл и след това се прибра в отбора на Ред Сокс, както аутфилдерът от Залата на славата толкова често правеше в разцвета си, и Сан Франциско Джайънтс победи Бостън с 3-1 в четвъртък.

Райън Уокър (3-2) направи перфектен шести ининг, за да помогне на Джайънтс да избегнат победата и да прекъснат поредицата от четири победи на Бостън. Камило Довал хвърли девети за шестото си спасяване.

Тайлър О'Нийл вървеше два пъти и се удари в стена, за да кара в единствения манш на Бостън.

Карл Ястрземски посети внука си в клубната къща на посетителя преди мача, но според съобщенията не е останал, за да види Майк да се появява в третия ининг на игра без гол и удари и да прави 1-1 терен от Джош Уинковски над късата стена в дясното поле. Въпреки че имаше много фенове на Джайънтс в тълпата за първото пътуване на отбора до Бостън от пет години насам, дори феновете на Ред Сокс стояха и аплодираха съперника с познатото фамилно име.

Ред Сокс изравни в долната половина, когато О’Нийл удвои Зеленото чудовище и Рафаел Девърс се върна от първа база и отбеляза. Но Сан Франциско продължи напред на седмо място с три поредни сингъла, които преследваха Зак Кели (0-1), а след това направиха 3-1 при жертвения удар на Ник Ахмед.

По-възрастният Ястржемски отбеляза 237 от своите 452 домакинства в кариерата си във Фенуей Парк по време на 23-годишна кариера като ляв полеви играч на Ред Сокс. Сега Майк има два от своите 90 домакинства в кариерата си в шест мача от междулигата на стадиона.

ДОБЪР И ЛОШ ФИЙЛДИНГ

Централният полеви играч на Giants Jung Hoo Lee загуби високо летящата топка на Ceddanne Rafaela на слънце в четвъртия ининг, позволявайки му да падне за дубъл. Но в четвъртия Лий влезе, за да хване гмуркане на потъващия лайнер на Jarren Duran, спасявайки серия в мач 1-1.

Giants: Насочете се към Филаделфия за четири мача, като RHP Джордан Хикс (2-0) започва срещу RHP Арън Нола (4-1) в петък.

Ред Сокс: Пътувайте до Минесота за серия от три мача, започваща в петък. RHP Tanner Houck (3-2) ще се изправи срещу RHP Chris Paddack (2-1).