Майлс Бриджис вкарва 27, новобранецът Васа Мичич има най-добри в кариерата си 25, докато Хорнетс победиха Гризлис със 110-98
AP News | 2024-03-14 | 04:40:08

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Майлс Бриджис вкара 27 точки, новобранецът Васа Мичич добави най-добри в кариерата си 25 и Шарлът Хорнетс победи Мемфис Гризлис със 110-98 в сряда вечерта.

Мичич вкара 9 от 10 удара, включително 5 от 6 от 3 точки, и направи осем асистенции. Грант Уилямс добави 18 точки за Хорнетс. Тре Ман, който пропусна предишните три мача заради разтежение в слабините, завърши с 10 точки, както и Брандън Милър.

GG Джаксън поведе Гризлис с 26 точки, докато Люк Кенард вкара 17. Трей Джемисън имаше 14 точки и Джон Кончар завърши с 13 точки и девет борби за Гризлис, които загубиха три от четири.

В началото на четвъртата четвърт треньорът на Хорнетс Стив Клифърд напомни на служителите, че Шарлът не е стрелял наказателно хвърляне три четвърти, Хорнетс най-накрая стигнаха до линията при 10:13 до края на мача. Ман, опитвайки се да реализира игра за три точки, пропусна наказателното хвърляне.

Стършелите изградиха двуцифрен аванс през първото полувреме и запазиха по-голямата част от това предимство, като същевременно продължиха да стрелят по-добре от 50% през три четвърти. Шарлот имаше преднина от 80-70, влизайки в четвъртата.

Имаше моменти, в които Гризлис повеждаха под двуцифрено число, но Шарлът отговаряше на тези серии.

Гризлис, които се намираха на 13-то място в Западната конференция, се изправяха срещу отбор близо до дъното на Източната Конференция за втора поредна вечер. Мемфис победи най-слабия в лигата Вашингтон Уизардс със 109-97 във вторник.

Стършелите излизаха след загуба със 114-97 в Детройт в понеделник. Шарлът и Мемфис са на дъното в лигата по точки на мач.

Стършелите натрупаха преднина от 56-46 на полувремето, тъй като и двата отбора имаха проблеми със задържането на топката. Мемфис направи 11 подигравания, а Шарлът имаше 13.

Но Хорнетс компенсираха хвърлянето на топката, като стреляха 53%, включително 8 от 18 извън дъгата. Шарлът водеше с 18 точки през първото полувреме.

Хорнетс: домакин на Финикс в петък.

Гризлис: домакин на Оклахома Сити в събота.