Мбапе постига късен изравнителен гол, тъй като френският лидер ПСЖ и слабият Клермон завършват с 1-1
AP News | 2024-04-06 | 23:32:33

ПАРИЖ (AP) — Килиан Мбапе излезе от резервната скамейка и постигна късен изравнителен гол като избягалия лидер във френското първенство Пари Сен Жермен и изоставеният Клермонт завърши 1-1 в събота.

Мбапе взе пас от нападателя Гонсало Рамос и майсторски го върна на пътя си, когато Рамос изтича в наказателното поле в 85-ата минута.

ПСЖ е на 13 точки пред втория Брест, който е домакин на изпадащия Мец в неделя, а рекордно удължената 12-та титла в лигата изглежда формалност. След този уикенд остават само шест кръга и 18 точки.

ПСЖ се изправя срещу Барселона в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига на Парк де Пренс в сряда, а треньорът Луис Енрике пропусна Мбапе, вратаря Джанлуиджи Донарума и други играчи от първия отбор. Мбапе продължи срещу Клермон в средата на второто полувреме.

Енрике ротира Мбапе през последните седмици, като дори го извади в средата на второто полувреме срещу горчивия враг Марсилия миналата неделя.

Халфът Сени Маюлу и защитникът Йорам Заге, които са и двамата на 17, започнаха първите си мачове за ПСЖ.

Но ПСЖ даде небрежен гол в 32-ата, когато централният защитник Милан Скриниар не успя да се справи с кръст. Топката бързо беше върната обратно в наказателното поле, където защитникът на Клермон Хабиб Кейта отправи удар, който мина покрай вратаря Арнау Тенас.

Маюлу вкара с прекрасен удар дълбоко в добавеното време на първото полувреме, но голът бе отменен, след като видеото показа груб фаул от Заге мигове по-рано.

Десният бек Ашраф Хакими уцели гредата в 63-ата и Енрике пусна Мбапе моменти по-късно.

САБИ РАЗБИРА ТОЧКИ

Нападателят на Съединените щати Еманюел Саби вкара късна дузпа, след като бе фаулиран срещу спечелете равенство 1-1 на борещия се Льо Хавър срещу петия Ланс.

Петият гол на Sabbi за сезона изкачи Le Havre с едно място до 14-то място.

Нападателят на Lens Elye Wahi изглеждаше остър в началото, но Le Havre се задържа стабилно до 58-ия, когато центрирането на Przemysław Frankowski се оказа заобиколено над вратаря Артур Десмас.

Саби вкара мрежа в 78-ата, след като беше бутнат в гръб при оспорване на висока топка.