McCann, Eberle водят, когато Kraken победи Canucks с 5-2, увеличавайки занижаването на Vancouver до 4
AP News | 2024-02-23 | 08:01:34

СИАТЪЛ (AP) — Джаред McCann отбеляза гол и три асистенции, Jordan Eberle добави два гола и асистенция, а Seattle Kraken победи водещия в НХЛ Ванкувър с 5-2 в четвъртък вечерта, донасяйки четвъртата поредна загуба на Кенъкс.

Винс Дън и Джъстин Шулц също вкараха за Сиатъл, който спечели серията за сезона срещу техния съперник от Тихоокеанския северозапад и е 3 -0-1 след приплъзване 2-7-1. Филип Грубауер направи 19 спасявания в първия си старт у дома и втори като цяло, след като получи контузия в долната част на тялото на 9 декември.

J.T. Милър и Сам Лафърти отбелязаха за Ванкувър, който е 3-5-1 след серия от 12 точки. Тачър Демко направи 26 спасявания.

Кенъкс се изравниха с Бостън - който загуби от Калгари с 3-2 след продължение в четвъртък - на върха в класирането на НХЛ с 80 точки. Преди сегашния си пропуск от четири мача, те не бяха губили повече от два поредни през целия сезон.

Ванкувър завърши без гол и при четирите възможности за силна игра. Те са 1 от 28 на мощни игри в последните си девет игри.

Милър откри резултата 4:34 в първия период, когато вкара свободна шайба, след като Грубауер изгуби стика зад мрежата. Това беше 29-ият гол за Милър за сезона и пети в последните му три мача.

Дън изравни при 13:22 при първия, с едно ударно ударче от точката.

McCann, който има 11 гола и 11 асистенции в последните си 15 мача, даде преднина на Сиатъл с 2-1 с гол от пауърплей 20 секунди след секундата. Той измъкна шайбата при опит за изчистване и стреля с 25-и, водещ в отбора си, в горния десен ъгъл.

Ванкувър изравни 2-2 в 4:57, когато ударът на Пиус Сутер се заби в мрежата от скейта на Шулц и рамото на Лафърти.

Сиатъл си върна преднината, когато Шулц отправи удар от дясната точка към 13:28 на втория.

Eberle даде преднина на Сиатъл с 4-2 само 1:11 по-късно, погребвайки собствения си рикошет след хубав пас от McCann зад мрежата. Еберле, който има осем гола в последните си 15 мача след само четири в първите си 37, добави празен гол.

Кенъкс: домакин на Бостън в събота, за да започне стойка за три игри.

Kraken: Домакин на Минесота в събота вечер.