Мечките не могат да задържат Hail Mary на финалната игра, намаляват преднината в четвъртата четвърт при загубата от Браунс
AP News | 2023-12-18 | 03:00:19

КЛИВЛАНД (AP) — За част от секундата всичко беше в ръцете на Дарнел Мууни: топката, спираща дъха победа и надеждите на Чикаго за плейофите.

Всички те се изплъзнаха.

Мууни не успя да измъкне Hail Mary от Джъстин Фийлдс на финалната игра в неделя, когато Мечките паднаха с 20-17 от Кливланд Браунс, който преодоля пасива от 10 точки през четвъртата четвърт.

След като Браунс взеха първата си преднина при филдгол от 34 ярда на Дъстин Хопкинс 32 секунди преди края, Мечките бързо преместиха топката към линията от 45 ярда на Кливланд. При последното разиграване Фийлдс пусна пас към крайната зона и група играчи.

Когато падна, двама защитници на Браунс се опитаха да го отбият, но вместо това го насочиха към Муни, който падаше по гръб. Докато падаше, Муни наклони топката към себе си с дясната си ръка и за момент я притисна към гърдите си, преди да изпръска.

След това Мууни ритна топката с десния си крак и тя беше пресечена от защитника на Кливланд Д'Антъни Бел.

Докато играчите на Кливланд празнуваха, Мууни седеше сам в крайната зона с ръце, подпряни на коленете и мислене за това, което можеше да бъде.

„Трудно и лудо е“, каза Муни. „Колко пъти виждате, че „Аве Мария“ работи и всъщност можете да го хванете? Беше трудно. Иска ми се да можех да го имам, но е каквото е. Просто се опитайте да дадете бакшиш и се опитайте да го хванете.“

След като разговаря с репортери, Мууни се облегна назад в шкафчето си, докато сякаш възпроизвеждаше близкия пропуск.

Мечките (5-9) загубиха две игри назад за NFC място за уайлдкард с три оставащи игри.

Въпреки че е лесно да се съсредоточиш върху играта на Мууни, Чикаго имаше други шансове да отблъсне Браунс.

Мечките водеха със 17-7, влизайки в четвъртия, преди да се откажат от 13 точки във финала 12:27.

Преди колапса защитата на Чикаго играеше добре. Мечките прехванаха Кливланд QB Джо Флако три пъти, като Тремейн Едмъндс върна 45 ярда в началото на третата четвърт, за да даде преднина на Мечките с 14-7.

Чикаго успя да окаже натиск върху Флако като край на Монтез Суит, чието пристигане от Вашингтон в крайния срок за търговия подобри защитния фронт на Мечките, записа 2 1/2 сака.

Но Мечките не можаха не получиха спиране, когато имаха нужда от такова, и се отказаха от няколко големи игри с пасове – TD на Амари Купър от 51 ярда с 3:08 оставащи бяха най-скъпите – като същевременно позволи на Флако да хвърли 212 ярда в четвъртата.

„Разочароващо е да го оставим да се изплъзне през пръстите ни така“, каза Суат. „Имаше много пропуснати възможности. Колкото пиеси направихме, толкова повече ни липсваха. Маржът на грешката в тази лига е наистина малък.

„Не можем наистина да усъвършенстваме върховете. Трябва да се съсредоточим върху ниските нива.“

Кайро Сантос вкара гол от 41 ярда, за да направи резултата 17-7, но Чикаго не можа да направи нищо в нападение през последните 15 минути. Мечките не успяха да отбележат в последните си шест удара, като успяха да направят само три първи падания.

Чикаго удари три пъти през четвъртата четвърт — общо 10 — когато беше наложително да изтече времето и да задържи атаката на Браунс извън терена.

„Просто е, просто трябва да сме по-добри и трябва да съм по-добър,” каза Фийлдс, който завърши 19 от 40 подавания за 166 ярда. „Трябва да започнем играта. Трябва да бъда по-добър като куотърбек на този отбор.“

Фийлдс играе по-добре напоследък, може би пренасочвайки идеята, че Мечките – които са в позиция да спечелят избора №1 в Проект на НФЛ благодарение на размяна с Каролина тази пролет — трябва да обмисли други опции като куотърбек.

„Какво го кара да не е куотърбек за Мечките през следващия сезон?“ попита D.J. Мур, който имаше четири уловки за 52 ярда. „Има какво? Двама (от колежа) момчета. Не мисля, че са по-добри от Джъстин.“