Мечките се клатят, след като намалиха още една двуцифрена преднина при загуба в Кливланд
AP News | 2023-12-19 | 02:56:49

ЛЕЙК ФОРЕСТ, Илинойс (AP) — Чикагските мечки се приближаваха все по-близо до състезанието за плейофи с преднина от 10 точки и още една победа пред очите.

Това е една от причините загубата с 20-17 от Кливланд да ужили толкова много. И една нощ, през която да спиш върху него, не облекчи точно болката.

„Мисля, че щипе повече“, каза твърдоглавият Коул Кмет в понеделник. „Чувствах се доста добре, че ако спечелиш, можем да направим нещо тук. Мислех, че нещата някак си вървят заедно за нас като екип и да, просто е разочароващо да не успеем и особено усещането, че сме натрупали известна инерция през предишните седмици.”

Мечките бяха в позиция да спечелят третия си пореден мач и да повторят най-добрата си серия от серия от три мача в края на 2020 г., само за да пропилеят двуцифрена преднина в четвъртата четвърт за трети път при загуба. Те не успяха, когато Дарнел Мууни пусна през ръцете си шприц на „Авет Мария“, докато падаше назад.

Чикаго може да посочи цял куп причини за загубата освен тази последна игра, от нападение, което се бореше през целия мач, до някои съмнителни треньорски решения.

Мечките (5-9) се нуждаеха от по-добро представяне от Джъстин Фийлдс, дори ако той се изправяше срещу защита номер 1 на NFL. Вместо това той беше 19 от 40 за 166 ярда с тъчдаун, две прихващания и рейтинг 46,5.

Единственият тъчдаун на нарушението дойде, след като Еди Джаксън върна прихващане на 1 и бяха необходими осем опита за отчитане на дузпи за да вкара топката в крайната зона, като Фийлдс се завъртя от Майлс Гарет, преди да се свърже с Кмет в крайната зона.

Защита, която затвори Кливланд за три четвърти, беше разцепена в частта от Джо Флако . Бившият шампион на Супербоул, който подписа с Кливланд миналия месец, хвърли 374 ярда, включително 212 и тъчдаун в четвъртия.

Eberflus се остави отворен за второ предположение, като го направи два пъти на четвърти даун, вместо да накара Кайро Сантос да опита полеви голове, и накара 309-паундовия Джъстин Джоунс да се върне в покритието на трети и 15 блиц с малко под оставаща минута. Флако пусна пас към тайбрек тайт енд Дейвид Ньоку, който счупи овладяване и се завъртя за печалба от 34 ярда към Чикаго 19, за да постави фалдгола на Дъстин Хопкинс в тайбрек.

„Наистина, просто е разчитайки на връзките на мъжете и човека до теб“, каза Еберфлус. „Ние вярваме в мъжа до теб и това е толкова важно за нас. Връзката и колко усилено работим. Момчетата са стегнати. Просто ще продължим да работим заедно.“

КАКВО РАБОТИ

Изводи. Мечките имат водещи в лигата 14 изземвания и 12 прихващания в четири мача от Седмица 11, след като победиха Флако три пъти. Те бяха изравнени на шесто място в лигата до неделя с 23 резултата.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Защита на потенциални клиенти. Мечките бяха победени с общ резултат 47-6 през четвъртото тримесечие в трите загуби, в които те взривиха двуцифрена преднина - срещу Денвър (17-0 в четвъртата в седмица 4), Детройт (17-6 в седмица 11) и Кливланд (13-0 в неделя).

„Трудно е да имаме игри като (това) и игри, които сме имали като тази преди, където сме били на път да спечелим играта и трябва да спечелим играта, но това не идва ей така — каза Кмет. "Трудно е. Трудно е да идвам тази сутрин.“

ЗАПАСИ

DE Montez Sweat. Отново се изпоти, с личен рекорд от 2 1/2 сака, за да увеличи най-високия си резултат в кариерата този сезон до 12 1/2. Той има шест в шест мача с Чикаго, след като записа 6 1/2 в осем мача с Вашингтон и води и двата отбора.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

Полета. Мечките се нуждаеха от повече от своя куотърбек, дори ако се противопоставиха на защита номер 1 на NFL. Вместо това те бяха изключени в още едно тежко четвърто тримесечие за Фийлдс, който има 62,4 рейтинг на подавания в последните 15 минути за 37 игри.