Меджик ръка Кавалиърс най-лошата загуба в плейофите в историята на франчайза, победа със 121-83 и затваряне с 2-1
AP News | 2024-04-26 | 03:40:34

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Паоло Банчеро имаше 31 точки и 14 борби, Джалън Съгс добави 24 точки и Орландо Меджик нанесе на Кливланд най-тежката загуба в плейофите в историята на франчайза, печелейки със 121-83 в четвъртък вечерта, за да намали преднината на Кавалиърс до 2-1 в техните серии от първия кръг на Източната конференция.

Франц Вагнер завърши с 16 точки и осем асистенции за Меджик, които водеха с 43 точки в четвъртата четвърт по пътя към третата най-голяма разлика за победа в плейофен мач. Те спечелиха първата си победа в плейофите от 2019 г. насам и първата на своя терен от 26 април 2011 г.

Те могат да изравнят серията с победа у дома в неделя.

Джарет Алън имаше 15 точки и осем борби за Кавалиърс, които стреляха 39% от игра и 23,5% от 3 точки. Карис ЛеВърт добави 15 точки, а Донован Мичъл направи 13 точки и седем асистенции.

Предишната по-лоша загуба на Кавс беше поражението с 36 точки срещу Вашингтон на 24 април 2008 г.

Орландо никога не е водил през първите два мача в Кливланд, но взриви този в третия четвърт. Титулярите на Мичъл, Алън и Кливланд Евън Мобли и Макс Стръс бяха извадени от играта при 3:16 до края на периода и Кавалиърс загубиха с 92-58.

След като пропуснаха 10 от първите си 11 удара и изостанаха със седем, Меджик направиха 34 от следващите си 52 опита за гол от игра и завършиха мача на 51,1% (47 за 92).

A Тройка на Банчеро при 5:27 преди края на първата четвърт им даде първата преднина в серията и те затвориха периода при серия от 13-0. 3-точката на Коул Антъни при сирената за първата четвърт, първият му кош от серията, направи резултата 31-21.

Банчеро вкара два пъти, а Съгс и Джонатан Айзък отбелязаха тройки в серия от 10-0 в края на първото полувреме, което остави Орландо с преднина от 55-34.

Банчеро и Съгс поеха третия четвърт, комбинирайки 21 от първите 27 точки на Орландо, докато Меджик увеличи преднината си до 88-56. Единствените им победи в плейофите, по-големи от тази, бяха с 47 над Бостън през 1995 г. и Атланта с 43 през 2010 г.

Мичъл, доминиращият голмайстор в първите два мача от серията, отбеляза един гол от игра, докато не отбеляза тройка при 2:15 до края на полувремето. Това беше единствената му тройка в мача.

Меджик направи една промяна в състава, след като загуби първите два мача с 14 и 10 точки и стрелба само с 34,3%. Уендъл Картър младши се завърна в титулярния състав в центъра, след като беше заменен от Айзък в игри 1 и 2 и финала на редовния сезон.