Медведев завършва мача от 2-ия кръг в 3:39 сутринта в друг късен финал на Откритото първенство на Австралия
AP News | 2024-01-18 | 19:22:04

МЕЛБЪРН, Австралия (AP) — Третият поставен Даниил Медведев се събра след два сета, за да победи Емил Руусувуори с 3-6, 6 -7 (1), 6-4, 7-6 (1), 6-0 в 4-часов и 23-минутен мач от втори кръг на Откритото първенство на Австралия, който приключи в 3:39 сутринта местно време.

„Трудно, трудно, трудно“, каза Медведев, двукратен финалист от Откритото първенство на Австралия, за късния финал.

Това със сигурност беше трудна вечер за поставения под номер 3 на турнира.

Медведев влезе в Род Лейвър Арена в 23:07 часа. В четвъртък, след като Елена Рибакина загуби най-дългия тайбрек в турнир от Големия шлем за жени, 22-20 от Анна Блинкова.

И така, Ден 5 на Откритото първенство на Австралия завърши в петък, въпреки че допълнителната неделя беше добавена към началото на турнира и първият кръг беше разделен на три дни.

Това беше последното завършване досега тази година, но не близо до рекорда на турнира. Анди Мъри довърши Танаси Кокинакис малко след 4 сутринта миналата година в мач от втори кръг, който продължи 5 часа и 45 минути.

И това беше достатъчно само за второ място. Последният завършващ мач в историята на Големия шлем завърши с победа над Лейтън Хюит над Маркос Багдатис в 4:34 сутринта през 2008 г.

Медведев ще се изправи срещу номер 27 Феликс Оже-Алиасиме, който победи Уго Грение с 6-1, 3-6, 6-1, 6-2.