Мемфис търси рядък сезон с 10 победи и отмъщение в Liberty Bowl срещу Iowa State
AP News | 2023-12-28 | 20:24:10

Liberty Bowl: Iowa State (7-5, Big 12) срещу Memphis (9-3, American Athletic), дек. 29, 15:30 ч. Източен (ESPN).

Линия: Щат Айова с 9½, според FanDuel Sportsbook.

Рекорд на серията: Щат Айова води с 1-0.

КАКВО Е ЗАЛОЖЕНО?

С победа Мемфис може да публикува едва петия сезон в историята на училището с поне 10 победи и четвъртия от 2014 г. насам. Тигрите също могат да получат малко отплата, след като загубиха тази купа от щата Айова с 21-20 през 2017 г. Циклоните на щата Айова са 1-2 за всички времена в тази купа. Айова Стейт се стреми да спечели три от последните си четири и идва, след като разстрои тогавашния номер. 19 Канзас Стейт 42-35 във финала на редовния сезон.

КЛЮЧОВ СРЕЩУ

Опортюнистична защита на щата Айова срещу нападение на Мемфис, което отбеляза средно 39,2 точки на мач този сезон. Cyclones се класираха на пето място в NCAA с 16 подавания и се изравниха за 18-то място в национален мащаб с плюс-8 разлика в оборота.

ИГРАЧИ, КОИТО ДА ГЛЕДАТЕ

Щат Айова: QB Rocco Becht е Big 12 Offensive Freshman of the Year и има рекорди за първокурсници в училище с 20 подавания за тъчдаун и 2674 ярда, които сега се държаха от Брок Пърди в НФЛ със Сан Франциско. Бехт също има оценка за първокурсник с 209 завършвания в 12 старта в кариерата.

Мемфис: Сет Хениган е третият най-млад титуляр куотърбек на 20 години във FBS този сезон. Той идва, за да хвърли 321 ярда за училищен рекорд и вече има 17 паса на 300 ярда и пет паса на 400 ярда, които са най-много в историята на програмата. Той се класира на 10-то място със средно 293,2 ярда подавания на мач и на 11-то място с 3519 ярда подавания за сезона. Той е девети със средно 313,8 ярда общо нападение на мач.

ФАКТИ И ЦИФРИ

Щатът Айова играе шестия си мач за купа с треньор Мат Кембъл, голямо подобрение за програма, която имаше направи 12 участия в купата в своите 124 сезона. ... Мемфис е един от деветте отбора във FBS с девет или повече поредни изяви в купата, група, която включва Алабама, Клемсън, Джорджия, Охайо, Оклахома, Оклахома, Уисконсин и Айова. ... Щатът Айова е 7-2 за всички времена срещу отборите на Американската атлетическа конференция. Cyclones са 1-5 за всички времена в мачове, играни в Тенеси, включително 1-3 в Мемфис. ... Мемфис спечели 87 мача от 2014 г. насам, 16-ти най-много в национален мащаб за този период и най-много сред училищата на AAC. ... Мемфис отбеляза 20 или повече точки в 26 поредни мача за най-дълга активна серия в национален мащаб. ... Мемфис форсира поне една загуба в 24 от последните 30 мача с 54 резултата за вкъщи през този период. ... Айова Стейт спечели 20 поредни мача, когато водеше на полувремето и има 41-5, когато водеше на полувремето под ръководството на Кембъл.

___

AP колежански футбол: https:// apnews.com/hub/ap-top-25-college-football-poll и https://apnews.com/hub/college-football