Мемфис № 13 удължава поредицата от победи до 10 мача, като побеждава Уичита Стейт със 112-86
AP News | 2024-01-14 | 22:40:35

УИЧИТА, Кан (AP) — Джейкуон Уолтън и Джахвон Куинърли отбелязаха по 23 точки, за да поведат Мемфис № 13 пред Уичита Стейт 112 -86 в неделя за десетата им поредна победа.

Уолтън и Куинърли бяха двама от шестимата играчи, завършили с двуцифрен резултат за Мемфис (15-2, 4-0 на Американската атлетическа конференция). Тигрите записаха най-много точки този сезон и стреляха най-високо за сезона 64% от пода.

Колби Роджърс имаше 20 точки, за да поведе Уичита Стейт (8-8, 0-3), който претърпя първия си удар загуба на сезона при отбелязване на повече от 80 точки.

Тигрите водеха с 49-46 на полувремето, като и двата отбора стреляха 60% от пода. Уичита Стейт изравни мача рано след почивката, но Мемфис изригна с 63 точки през второто полувреме.

Водещият реализатор на американеца, Дейвид Джоунс от Мемфис, беше задържан само до две точки през първото полувреме, но Шокърс се бореха да го сдържат през второто полувреме. Джоунс завърши с 19 точки.

Nae'Qwan Tomlin вкара 14, Nick Jourdain добави 12, а Malcolm Dandridge имаше 10 за Tigers, чиято последна загуба дойде на 2 декември. Те са на най-добрия си старт от сезон 2007-08, когато започнаха 17 -0.

Харлонд Бевърли вкара 17 точки, а Дален Ригнал добави 15 за Уичита Стейт.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Мемфис: След като беше ограничен през първото полувреме, Джоунс отбеляза 10 точки в първите три минути на второто, което предизвика доминиращо полувреме за Тигрите. Мемфис вкара 31 точки след 18 загуби на Уичита Стейт.

Уичита Стейт: Шокърс започнаха горещо, като отбелязаха 8 от 9, за да отворят мача, и завършиха полувремето, изоставайки с три. Уичита Стейт стреля добре топката през първото полувреме, стреляйки 60% от пода, но се бореше да продължи темпото през второто полувреме.

ЗАВРЪЩАНЕ В СЛЪНЧОГЛЕДОВИЯ ЩАТ

Томлин направи завръщането му в щата Слънчоглед за първи път, откакто беше уволнен от щата Канзас на 6 декември, почти един месец след ареста му за хулиганство. Томлин се ангажира с Мемфис на 12 декември и се появи в шест мача за Тигрите.

Мемфис: домакин на Южна Флорида в четвъртък.

Щат Уичита: пътува до Бока Ратън, за да се изправи срещу Флорида Атлантик в четвъртък за първата конферентна среща между двете училища.