Меси и Интер Маями завършват обърканата предсезонна с равенство 1-1 срещу Нюелс Олд Бойс
AP News | 2024-02-16 | 05:17:33

ФОРТ ЛОДЕРДЕЙЛ, Флорида (AP) — Лионел Меси и Интер Маями закриват бурната си предсезонна подготовка за Мейджър Лийг Сокър с равенство 1-1 срещу клуба от детството на Меси, Нюелс Олд Бойс, в четвъртък вечер.

Това беше първият път, когато осемкратният носител на Златната топка се изправи срещу клуба, с който той и треньорът на Интер Маями Херардо „Тата“ Мартино са израснали като родом от Росарио, Аржентина. Меси играе там като дете, преди да замине за ФК Барселона, където се издига до футболна звезда. Мартино играеше и тренираше за клуба и държи рекорда за най-много изяви в историята на клуба.

Тъй като стадионът беше пълен с фенове, развълнувани да видят играта на Меси, 36-годишната звезда не оказа голямо влияние върху играта. Той пропусна пряк свободен удар през първото полувреме, но изглеждаше здрав, нахлувайки напред и прорязвайки опонентите с лекота.

Меси пропусна предсезонната победа на 4 февруари в Хонг Конг поради тежки контузии. Той остана на резервната скамейка за целия мач с контузия в слабините, докато феновете освиркваха и искаха възстановяване на парите.

Меси напусна мача в четвъртък с Луис Суарес от Интер Маями в 60-ата минута. Тогава млад фен спринтира на терена с протегнати ръце към Меси, преди да бъде пресрещнат от охраната.

Шанидер Боргелин изведе Интер Маями напред с 1-0 с глава в 64-та минута, а Франко Диас от Нюел изравни резултата в 83-та минута.

Първата предсезонна подготовка на Меси в MLS беше объркана. Интер Маями тръгна на глобално турне на изложбени игри, насочени към промоция и маркетинг, с участието на Меси и уругвайската звезда Суарес. Но турнето получи най-вече лош PR, както и не толкова добри резултати на терена.

Интер Маями беше победен с 12-7 в първите си пет мача преди победа в Хонг Конг. Тази победа беше силно помрачена от гневни фенове, когато нито Меси, нито Суарес излязоха на терена.

„Разбираме разочарованието на феновете от отсъствието на Лео (Меси) и Луис Суарес“, каза Мартино след този мач. „Разбираме, че много фенове са много разочаровани и молим за тяхната прошка. Иска ни се да можехме да изпратим Лео и Луис поне за известно време, но рискът беше твърде голям.“

Интер Маями сега ще насочи вниманието си към редовния сезон през 2024 г., надявайки се на по-добър успех, след като се провали късно миналия сезон. Клубът ще бъде домакин на Real Salt Lake на 21 февруари.