Меси има 3 удара към вратата, напусна през 2-то полувреме в загубата на Интер Маями с 1-0 от ФК Далас в приятелски мач от MLS
AP News | 2024-01-23 | 03:58:04

ДАЛАС (AP) — Лионел Меси отправи три удара към вратата, преди да напусне в началото на второто полувреме в Загубата на Интер Маями с 1-0 от ФК Далас в предсезонен мач на МЛС в Котън Боул в понеделник вечер.

Меси отправи три удара през първото полувреме и напусна играта около 15 минути след второто полувреме с Интер Маями изостава пред обявената публика от 32 221 в мач, игран при ръмен дъжд и 40 градуса (4,4 по Целзий). Осемкратният носител на Златната топка отбеляза два гола при обратната победа на Интер Маями над ФК Далас на 6 август на стадион Тойота.

Нападателят Хесус Ферейра вкара безспорен удар три минути след началото на мача даде на ФК Далас ранна преднина, която се задържа.

След ранния гол Интер Маями контролираше играта за баланса през първото полувреме, с осем удара към вратата срещу три за ФК Далас. Първите два удара на Меси бяха спасени от вратаря Майкъл Колоди, който се хвърли отляво, за да отрази втория удар на Меси в 12-ата минута. Третият удар на Меси беше аут отляво в 27-ата минута.

Уругвайската звезда Луис Суарес, който играеше с Меси във ФК Барселона от 2014-2020 г., игра в първия си мач на американска земя, след като се присъедини към Интер Маями през декември. Суарес отправи два удара към вратата през първото полувреме, първия спасен от Колоди. Вторият се отклони надясно в 44-ата минута.

Интер Маями не успя да отбележи гол във втория си пореден предсезонен мач след равенство 0-0 срещу Ел Салвадор в петък.

ФК Далас, който игра на Cotton Bowl до 2009 г., удържа вълна от удари в началото на второто полувреме удари към вратата зад вратаря Антонио Карера.

„Да играя срещу Лионел Меси е невероятна възможност“, каза президентът на ФК Далас Дан Хънт преди мача. „За повечето хора това е никога. Повечето пазари никога не успяват да го доведат... вероятно имате най-великия за всички времена, може би с изключение на Пеле, и можете да го имате два пъти на вашия пазар - веднъж ние бяхме домакини в нашия дом, а след това можем да споделим с различна част от общността в Далас.“

36-годишният Меси пристигна в Маями през юли миналата година и вкара 10 гола в седем мача. Той изведе клуба до първия му трофей, като спечели финала за Купата на лигата на 19 август.

Интер Маями ще пътува до Саудитска Арабия, за да се изправи срещу Ал Хилал следващия понеделник и Ал-Наср на Кристиано Роналдо на февруари. 2.